Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

To zespół założony przez śląskich muzyków! Kwartet saksofonowy na onlajnie z WCK

Facebook Twitter

Jest ich czterech, łączy ich miłość do muzyki, wiele wspólnych muzycznych projektów i pasja grania na instrumencie, jakim jest saksofon. Saksoholicy, bo o nich mowa, pojawią się na Waszych ekranach w środę, 5 maja o godzinie 18:30. Wydarzenie dostępne będzie podczas bezpłatnej transmisji na żywo w Internecie na kanałach Wodzisławskiego Centrum Kultury.

fot. pixabay.com

Kwartet saksofonowy Saksoholicy to zespół założony przez śląskich muzyków, którzy współpracują ze sobą już od kilku lat, a dzisiaj każdy z nich tworzy i koncertuje również we własnych projektach muzycznych z gwiazdami muzyki rockowej, gospel, jak również jazz. Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznych.

Skład kwartetu to: Maciej Zieliński – saksofon sopranowy, Daniel Bober – saksofon altowy, Bartosz Głombica – saksofon tenorowy i Paweł Piec – saksofon barytonowy.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory zaczerpnięte z wielu kultur muzycznych z różnych zakątków świata. Podczas koncertu zabrzmi tango, samba, jak i rag-time. Zespół zabierze nas także w świat nastrojowych ballad oraz standardów muzyki jazzowej, klasycznej, jak również filmowej. Wśród nich usłyszymy między innymi aranżacje i kompozycje Macieja Zielińskiego.

Relacja dostępna będzie na Facebooku Wodzisławskiego Centrum Kultury i na kanale YouTube w środę, 5 maja o 18.30.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj