Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Toalety publiczne – jakie środki czystości stosować? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Utrzymanie wysokiego poziomu higieny i czystości w toaletach publicznych, zarówno płatnych, jak i tych darmowych nie jest dla zarządcy łatwym i przyjemnym zadaniem. W pierwszej kolejności potrzebny będzie wykwalifikowany personel oraz profesjonalne środki utrzymania czystości.

mat. nadesłane

Należy pamiętać, że tego typu toalety są każdego dnia odwiedzane przez setki osób o każdej porze. Oznacza to, że są one miejscami szczególnie podatnymi na rozwój bakterii i zanieczyszczeń. Częste kontrole czystości powinny jeszcze bardziej uczulić na tę kwestię. Czystość toalet ma też ogromny wpływ na ogólną opinię dotyczącą całej placówki. W co należy się zaopatrzyć myśląc o utrzymaniu czystości w toaletach publicznych?

Sprzęt do sprzątania

Podstawą wyposażenia pracownika sprzątającego toalety publiczne jest odpowiedni sprzęt. Powinien być on w pełni mobilny, kompleksowy oraz kompaktowy. Musi być jak najbardziej przyjazny do pracy w tych dość szczególnych, niełatwych warunkach. Dlatego ważne, aby był też jak najbardziej komfortowy i wygodny, ponieważ osoba sprzątająca będzie się z nim bardzo często przemieszczać i poruszać z jednego miejsca do drugiego. Obowiązkowym sprzętem do sprzątania jest z pewnością odkurzacz, wózek do sprzątania, jaki znajdziesz na higienahandel.pl oraz mop.

Materiały eksploatacyjne

Niezastąpionym narzędziem do utrzymania czystości w toalecie publicznej są odpowiednie materiały eksploatacyjne. Pierwszymi na liście powinny być przede wszystkim rękawiczki nitrylowe lub rękawiczki lateksowe. Każdy, kto sprząta jakiekolwiek powierzchnie powinien mieć je założone. Akcesoria do sprzątania, jakie również mogą się przydać to specjalne okulary ochronne, a także specjalne maseczki bawełniane, chroniące przed szkodliwymi oparami z detergentów.

Profesjonalne środki czystości

Przy sprzątaniu publicznych toalet nie można pominąć środków utrzymania czystości. Przede wszystkim, warto mieć na uwadze, że każdy materiał podczas sprzątania wymaga odmiennego traktowania. Marmur, metal, szkło – każda powierzchnia ma swoje specyficzne właściwości, do których mycia należy dobrać odpowiedni środek. Trzeba również pamiętać o płynie do dezynfekcji powierzchni.

Etapy sprzątania

Wielkie sprzątanie rozpoczyna się sprzątaniem zasadniczym. Wyróżnia się też sprzątanie gruntowne oraz serwis bieżący. Pierwsze z nich odbywa się przed otwarciem lub po zamknięciu toalety. Sprzątanie gruntowne przeprowadzane jest raz na jakiś czas. Natomiast serwis bieżący, jak sama nazwa wskazuje odbywa się regularnie w ciągu dnia. Ekipa sprzątająca, jak jest już odpowiednio zaopatrzona w sprzęt i środki czystości, bez przeszkód może rozpocząć proces sprzątania toalety publicznej w sposób profesjonalny i sprawny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024