Tomasz Brembor Mistrzem Polski juniorów w triathlonie

Na zawodach w Suszu, gdzie w różnych kategoriach startowało blisko tysiąc zawodników, tegoroczny absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wytrzymał presję głównego faworyta i w pięknym stylu sięgnął po złoty medal.

Mówi trener Michał Szłapka:

Z roku na rok konkurencja jest coraz silniejsza. Naprawdę walka była już na całego. Cieszymy się, że Tomkowi udało się odjechać z młodzieżowcami, seniorami. To dało mu jakąś minutę przewagi po rowerze, utrzymał na biegu i zakończył na pierwszym miejscu w juniorach. No i na wysokim siódmym miejscu w OPEN, w kategorii seniorów.

Sam zawodnik przyznał, że najtrudniej było podczas pierwszej konkurencji, jaką było pływanie:

Ja jestem pod wrażeniem pływania, bo to pierwsze zawody w Polsce, na których byłem, gdzie pływanie było tak mocne. Na początku zawieruszyłem się w wodzie, zostałem podtopiony lekko, ale nie straciłem wiary w to, że mogę zająć dobre miejsce.

Kolejną konkurencję jazdę na rowerze, mimo wielu prób ucieczek, czołówka ukończyła w jednej grupie, dopiero w biegu Tomasz Brembor zdominował rywali i jako pierwszy minął linię mety.

Na zawodach w Suszu poza konkursem z raciborskiej SMS startował także Jan Pacan. Przygotowujący się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Rawie Mazowieckiej (z dużymi szansami na medal) zawodnik zaprezentował się z jak najlepszej strony. W gronie juniorów ukończył zawody na 10 miejscu, a wśród seniorów był 21.

Z zawodników AZS AWF Katowice, klubu, który ściśle współpracuje z ZSOMS Racibórz wielki sukces zanotował Adam Głogowski; trzeci w seniorach i drugi w kategorii do lat 23. W rywalizacji młodzieżowej pań Agata Litwin wywalczyła brązowy medal, a Mariola Krzemińska zajęła 4 miejsce.