Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tomasz Fornal w Kadrze Polski [WIDEO]

Facebook Twitter

Tomasz Fornal powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski. Zawodnik Jastrzębskiego Węgla znalazł się w gronie 19 zawodników, którzy znaleźli uznanie w oczach trenera kadry Vitala Heynena

Zgrupowanie w ośrodku w Spale rozpocznie się w poniedziałek (01.06.) i potrwa do 13 czerwca.

Cieszę się z tego powołania

– mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla

To, że w tym roku dostałem powołanie, ciężko na to pracowałem i starałem się udowodnić trenerowi, że na to zasługuję. Wydaje mi się, że każdy z zawodników, który chce kiedyś grać w reprezentacji, czy jest w niej, tak samo do tego podchodzi.(…)

Droga do tego, by stać się etatowym reprezentantem jest jeszcze daleka

– dodaje Tomasz Fornal

Rywalizacja w pozycji przyjmującego w reprezentacji jest bardzo ogromna, jest bardzo dużo dobrych zawodników. Sądzę, że z dwie pozycje są już zaklepane i zajęte. Trzeba to zrozumieć. Zdaje sobie sprawę, że może ten rok, gdzie olimpiada jest w 2021 roku, może wpłynąć na moją korzyść, bo jest to kolejny rok, który mogę przepracować, przetrenować tutaj w Jastrzębskim Węglu. Teraz przez okres wakacyjny jeszcze w Spale z reprezentacją. Na pewno przeniesienie olimpiady o rok wydaje mi się dla mnie na plus.

Przypomnijmy, że Tomasz Fornal w zeszły roku związał się dwuletnim kontraktem z Jastrzębskim Węglem. To oznacza, że w tym sezonie także będzie grał w drużynie „pomarańczowych”. Według niego to świetny klub a Jastrzębie jest miastem, w którym dobrze się żyje.

Miasto małe, ale wydaje mi się, że idealne, żeby skupić się na siatkówce. Nie ma tu jakby różnych rzeczy, kluby, takich, które mogą odciągać zawodnika w moim wieku od trenowania, skupienia się na siatkówce. Nie mówi, że jestem typem „superimprezowicza”, ale wiadomo, że może mniejsze miasto, nie jest to Warszawa czy Kraków, z którego pochodzę, czy Warszawa, ale patrząc na samą organizację klubu i wszystkiego dookoła naprawdę nie można się do czego przyczepić. Jedyna rzecz, jaką zawodnicy mamy do roboty to trenowanie i skupienie się i żeby te mecze wygrywać.

Wśród zawodników jest także atakujący Dawid Konarski, który nie przedłużył umowy z Jastrzębskim Węglem na kolejny sezon.

Pełny skład kadry na zgrupowanie w Spale:

Bartosz Bednorz – przyjmujący
Mateusz Bieniek – środkowy
Fabian Drzyzga – rozgrywający
Tomasz Fornal – przyjmujący
Karol Kłos – środkowy
Jakub Kochanowski – środkowy
Marcin Komenda – rozgrywający
Dawid Konarski – atakujący
Michał Kubiak – przyjmujący
Bartosz Kurek – atakujący
Bartosz Kwolek – przyjmujący
Wilfredo Leon – przyjmujący
Grzegorz Łomacz – rozgrywający
Maciej Muzaj – atakujący
Piotr Nowakowski – środkowy
Artur Szalpuk – przyjmujący
Aleksander Śliwka – przyjmujący
Damian Wojtaszek – libero
Paweł Zatorski – libero

Przed rozpoczęciem zgrupowania na terenie COS OPO Spała wszyscy zawodnicy oraz sztab poddani zostali badaniom na COVID-19. Szczegóły pracy w Spale będą korygowane na bieżąco, w zależności od obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem. Kolejne zgrupowanie zaplanowane jest od 29 czerwca do 11 lipca. Polski Związek Piłki Siatkowej czyni starania o organizację spotkań sparingowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021