Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tomasz Fornal zostaje w Jastrzębskim Węglu

Facebook Twitter

Dobra informacja dla fanów Jastrzębskiego Węgla. Kontrakt z klubem na kolejne trzy lata przedłużył podstawowy zawodnik, Tomasz Fornal. 23-letni siatkarz występuje na pozycji przyjmującego. Na swoim koncie jako młodzieżowiec ma tytuły mistrz europy i świata.

Także na ligowych parkietach podnosi swoje umiejętności, ma na koncie także występy w seniorskiej reprezentacji Polski. Teraz swoją przyszłość związał z drużyną „pomarańczowych”:

Ja się bardzo z tego cieszę. To znaczy, że ja się dobrze czuje i prezes i wszyscy ludzie, którzy mają ostateczne decyzje co do zawodników i całego sztabu są zadowoleni też z mojej pracy, którą wykonuje w klubie, więc na pewno mnie cieszy, że klub z Jastrzębia mi zaufał. Spędziłem tu 1,5 roku, bardzo dobra organizacja klubu, granie o najwyższe cele, rok temu Liga Mistrzów w bardzo dobrym naszym wykonaniu. Mam nadzieję, że te 3 lata, które są przed nami, spędzimy je owocnie razem z chłopakami, którzy będą mieli okazję tutaj grać i zdobędziemy razem złoty medal.

A zespół Jastrzębskiego Węgla po 28 dniach przerwy spowodowanej zakażeniami koronawirusem wśród zawodników, wraca do walki o ligowe punkty.

Byliśmy wcześniej rewelacyjnej formie, teraz nasza dyspozycja to wielka niewiadoma

-mówi libero „pomarańczowych” Jakub Popiwczak:

Troszkę okoliczności się zmieniły, bo choroba, bo wielu z nas przeszło tego wirusa, niektórzy lepiej, niektórzy gorzej, ale najważniejsze jest to, że jesteśmy tutaj w hali z powrotem w pełnym składzie, że znowu zaczynamy trenować. W niedzielę nie będzie łatwo, bo przyjeżdża zespół, który stracił tylko jeden punkt w tym sezonie, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, ale myślę, że mimo tych okoliczności, mimo tej całej sytuacji jesteśmy w stanie grać naprawdę dobrą siatkówkę, będziemy walczyć. Zobaczymy w niedziele nas stać, bo na ten moment nie da się tego powiedzieć.

Jastrzębianie rozegrają niedzielny mecz we własnej hali. Spotkanie przeciwko ZAKSie Kędzierzyn-Koźle zaplanowano na godzinę 17.30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj