Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tomasz Kieczka: Pozostaje nam spuścić głowę i wrócić do Kamienia [PORANNY GOŚĆ RADIA 90]

Facebook Twitter

Przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 Tomasz Kieczka, prezes klubu piłki nożnej kobiet - TS ROW Rybnik. Miesiąc temu piłkarki zdobyły tytuł Mistrzyń Polski w futsalu, teraz ruszają rozgrywki w II lidze.

Niestety dla dziewczyn nie ma miejsca na Stadionie Miejskim w Rybniku ,,ponieważ stadion na Gliwickiej zarezerwowany jest dla żużlowców”:

Tomasz Kieczka: Stadion jest zajęty na weekend przez żużlowców, nam pozostaje spuścić głowę i wrócić tam, skąd się wywodzimy, czyli z Kamienia. Chcieliśmy się pokazać ludziom, nie ma jednak takiej możliwości, będziemy walczyli tam, gdzie zostaliśmy przypisani, czyli właśnie do Kamienia. Zorganizowaliśmy finał Śląskiego Pucharu Polski, trochę ligi, kilka kolejek na stadionie, ludzie przychodzili, wiadomo, że łatwiej pokazać się w mieście, niż w Kamieniu, lecz tak jak mówię, jesteśmy zadowoleni, MOSIR staje na wysokości zadania.

W TS ROW Rybnik trenuje 96 zawodniczek, z czego ponad połowa to rybniczanki, reszta mieszka w sąsiednich miejscowościach:

Tomasz Kieczka: Gdyby rybniczanki nie chciały grać w piłkę nożną, to by do mnie nie przyszły i nie namawiały przez lata, mają ku temu talent, to widać po tych wszystkich medalach, które przywożą z różnych imprez, chcielibyśmy się pokazywać, piłka nożna to nie tylko chłopcy.

W tym roku celem jest awans do I ligi, od półtora roku dziewczyny nie przegrały ani jednego meczu. Marzy się również awans do finału Mistrzostw Polski z zespołem U-16. Żeby zobaczyć piłkarki w akcji trzeba wybrać się do Kamienia. Najbliższy mecz w sobotę (07.04.) z drużyną z Wodzisławia Śląskiego.

Cała rozmowa z Tomaszem Kieczką, prezesem klubu piłki nożnej kobiet TS ROW Rybnik poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022