Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tomasz Lis zagra w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Podbił Londyn teraz wystąpi dla wodzisławskiej publiczności. Tomasz Lis da koncert w Wodzisławskim Centrum Kultury w sobotę (16.01.) o godzinie 18.00.

Tomasz Lis to polski pianista, który zrobił karierę w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych. To znakomity solista i jeden z najbardziej cenionych akompaniatorów. Od ponad 15 lat mieszka w Londynie. Występuje solowo i z orkiestrą. Jest też uznanym w Wielkiej Brytanii akompaniatorem towarzyszącym wokalistom o światowej renomie. Koncert w Wodzisławiu Śląskim jest trzecim w Polsce po 10 latach nieobecności artysty w rodzinnym kraju.

W zeszłym roku ukazała się jego debiutancka płyta „Impromptus” z utworami Franza Schuberta, Fryderyka Chopina i Gabriela Fauer’a. „Impromptus” to specyficzna forma muzyczna o ścisłej trójdzielnej symetrii, w charakterze ulotna, nierzadko improwizacyjna. W programie wodzisławskiego recitalu znajdzie się: w pierwszej części „Pory Roku Op.37b Piotra Czajkowskiego”, w drugiej „4 Impromptu Chopina” oraz „4 Scherzo E-dur Op.54”.

Tomasz Lis wielokrotnie występował z recitalami fortepianowymi, a także jako wykładowca podczas Festiwalu Songfest w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Systematycznie uczestniczy też w wydarzeniach muzycznych, a jego koncerty solowe emitowane są przez brytyjskie i kanadyjskie rozgłośnie radiowe.

Koncert w Wodzisławiu Śląskim jest elementem trasy koncertowej w Polsce w sezonie 2015/2016.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj