Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Toniemy w długach…. Województwo śląskie stało się zagłębiem dłużników

Facebook Twitter

Województwo śląskie stało się prawdziwym zagłębiem dłużników. Spóźniamy się z opłaceniem rachunków, wielu z nich nie płacimy wcale.

Województwo śląskie jest zagłębiem dłużników
Fot. pixabay.com

Miliardowe długi za telefon i Internet. Polacy chętnie z nich korzystają, ale nie chcą płacić. Mamy też problemy z terminowością innych rachunków. W skali kraju, jak poinformował Krajowy Rejestr Długów, 232 tys. dłużników zalega operatorom telekomunikacyjnym prawie miliard złotych. Najgorzej jest w naszym regionie. Województwo śląskie jest zagłębiem dłużników…Mówi Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Adam Łącki: Niemal co czwartemu Polakowi w ciągu ostatnich 12 miesięcy zdarzyło się nie opłacić rachunku w terminie. 47 proc. z nich spóźniło się z opłatą za media, co 10 dni opłacił rachunku w ogóle, a 30 proc. przypadków dotyczyło rachunków za internet i telefon. Zatem dla wielu rozliczenie się z operatorami telekomunikacyjnymi nie jest sprawą najważniejszą, stąd weryfikacja potencjalnych klientów stanowi jedno z narzędzi, które teleoperatorzy wykorzystują, aby uniknąć współpracy z potencjalnym dłużnikiem.

 

Wśród konsumentów najwięcej do spłaty, bo 409 mln zł, mają mieszkańcy średnich i dużych miast. Najwięcej dłużników mieszka w województwie śląskim, to tutaj ponad 27 tys. osób nie opłaciło rachunków za telefon i internet na łączną kwotę ponad 80,5 mln zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024