Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Tor z nowym oświetleniem. A w sobotę przejazd rolkarzy przez Żory

Facebook Twitter

Na rolkach przez Żory. Przejazd nocą planowany jest na jutro (10.08.). Wcześniej na terenie Parku Cegielnia bezpłatne, profesjonalne warsztaty.

Nawet mistrzowie Polski uczą jazdy na rolkach i ja tutaj absolutnie wszystkich zapraszam. To nie jest tak, ze ktoś kto chce wziąć udział w tym wydarzeniu, musi umieć jeździć na rolkach, my uczymy tego dnia (…). Nightskating to nic innego jak przejazd ulicami miasta wieczorową porą, legalnie, można sobie pojeździć po ulicach; zaczynamy o 20.00, jedziemy ulicą Miłą, jesteśmy na Folwareckiej, jesteśmy przy Muzeum Ognia, objeżdżamy całe miasto na rolach.

– mówi Anna Ujma z Urzędu Miasta w Żorach. A tor rolkowy w Parku Cegielnia zyskał nowe oświetlenie. Wzdłuż stanęły 42 nowe latarnie:

Latarnie, które oświetlają tor całą dobę, więc wszyscy mogą z toru korzystać; z toru, który jest pod chmurką. Latarnie świecą się całą noc, do 23.00 świecą się wszystkie, po godzinie 23.00 co druga latarnia się świeci, ale mimo wszystko jest bardzo jasno, jest bardzo bezpiecznie, tor jest widoczny. Zapraszamy, zachęcamy, już bardzo wiele osób korzysta z tego toru.

Nowe oświetlenie kosztowało 212 tysięcy złotych. Jaśniej jest także na boiskach do gry w bule. Rolkowe szaleństwo w Żorach startuje jutro (10.08.) o 18.00. Kto nie ma rolek, będzie mógł je wypożyczyć.

Czytaj także:

Sobota na rolkach w Żorach!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj