Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Totalitaryzm: geneza, fakty, przeciwdziałanie” – konferencja w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Dopiero gdy coś się złego wydarzy, organizowane są konferencje i pogadanki - przyznają wodzisławscy licealiści, którzy dziś w swojej szkole gościli uczestników konferencji poświęconej totalitaryzmowi. Urodziny Hitlera, jakie wiosną ubiegłego roku zorganizowali w lesie członkowie wodzisławskiego stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" odbiła się szerokim echem w całym kraju. Organizacja ma zostać rozwiązana, a uczestnicy usłyszeli zarzuty.

Fot. alex1983 \ pixabay.com

Ponownie odżył temat totalitaryzmu i nazizmu. W poniedziałek (12.03.) w I LO w Wodzisławiu Śląskim odbyła się konferencja „Totalitaryzm geneza, fakty, przeciwdziałanie”. Ireneusz Serwotka starosta wodzisławski współorganizator konferencji, który złożył wniosek o rozwiązanie stowarzyszenia przyznaje, że zabrakło wówczas wyraźnego potępienia takich zachowań:

Jarosław Wieczorek wojewoda śląski, który także był współorganizatorem konferencji, nie ukrywa, że gdyby nie wydarzenia z ubiegłego roku z wodzisławskiego lasu, pewnie by teraz takich spotkań nie było:

W konferencji wzięli udział parlamentarzyści, na sali była też wodzisławska młodzież, która przyznaje, że takich spotkań powinno być więcej i powinny być one adresowane głównie dla młodych ludzi:

-usłyszał Arkadiusz Żabka, który uczestniczył w konferencji „Totalitaryzm geneza, fakty, przeciwdziałanie”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022