Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tour de Pologne spowoduje utrudnienia w drogowe w centrum aglomeracji

Facebook Twitter

Trasa tegoroczny Tour de Pologne nie przebiega przez nasz region, ale utrudni życie kierowcom jutro (6.08.) w centrum aglomeracji katowickiej. Przed podróżą do jej miast warto sprawdzić, czy miejsca gdzie planujemy pojechać będą dostępne dla pojazdów.

Korków można spodziewać się w Jaworznie, Katowicach, Mysłowicach, Siemianowicach Śląskich i Sosnowcu między 13 a 17.

W środę 6 sierpnia na terenie naszego województwa odbędzie się IV etap 71 Tour de Pologne UCI World Tour 2014.

Orientacyjny czas przyjazdu kolarzy na teren województwa śląskiego w Jaworznie w dzielnicy Pieczyska od strony Bukowna przewiduje się około 13.40 – 13.50 . Po przejechaniu przez Rynek, kolarze skierują się drogą krajową nr 79 do Sosnowca, a następnie przez Mysłowice ulicą Katowicką do Katowic. Około 14.25 – 14.50 wyścig przejedzie przez Katowice ulicami Krakowską, Bagienną (DK79), Burowiecką, Bohaterów Monte Cassino, Leopolda, Le Ronda, Grzegorzka i Strzelców Bytomskich do Siemianowic Śląskich. Tam kolarze przejadą ulicami Mysłowicką, Powstańców, przez Rondo Maciej, Świerczewskiego, Staszica, Michałkowicką, Wieczorka, Bohaterów Monte Cassino, Al. Młodych, Kapicy, Niepodległości i Wróblewskiego. Następnie wyścig wjedzie do Katowic od strony ul. Bytkowskiej, w Agnieszki, i dalej Bukową, Złotą i Chorzowską w stronę Ronda Gen. Ziętka. Na wysokości ul. Grundmanna kolarze wjadą na pętlę, którą pokonają czterokrotnie.

Ruch na trasie wyścigu – z wyjątkiem pętli w Katowicach – zostanie wstrzymany na ok. 20 minut przed przejazdem kolarzy i otwarty bezpośrednio po zamknięciu peletonu.

6 sierpnia 2014 roku, na trasie przejazdu wyścigu w Katowicach, będą zamknięte poszczególne ulice:

O 5.00 zostanie wstrzymany ruch na Al. Korfantego – dwa pasy ruchu od Ronda Ziętka do Pętli Słonecznej włącznie z Pętlą Słoneczną oraz wyłączenie z ruchu pasa jezdni Al. Roździeńskiego (po stronie stacji paliw BP). Nastąpi też zablokowanie ruchu tramwajowego na odcinku Al. Korfantego od Ronda Ziętka do Pętli Słonecznej.
O 12.00 wystartuje Mini Tour de Pologne na zamkniętym odcinku ulic Al. Korfantego, Rondo Ziętka oraz Pętla Słoneczna.
Około 11.30 nastąpi pełne zamknięcie ruchu na rundzie okrężnej kończącej IV etap w Katowicach t.j. na ulicach: Chorzowska, Rondo Ziętka, Pętla Słoneczna, Al. Korfantego linia mety, Al. Roździeńskiego, Dudy Gracza, Graniczna, Pułaskiego, Lotnisko, Francuska, Ceglana, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowska, Sądowa, Goeppert- Meyer, Grundmana.
O 13.00 wystartuje Mini Tour de Pologne na całej rundzie okrężnej.
Około 15.00 (uzależniony od ewentualnego opóźnienia wyścigu) nastąpi wjazd do Katowic od strony Siemianowic Śląskich t.j. ulicami: Bytkowska, Agnieszki, Złota, Chorzowska – odcinek ten będzie otwarty po przejechaniu patrolu zamykającego wyścig.
Około 15.15 nastąpi wjazd na rundę (kolarze pokonują 4 rundy o długości 12,3 km.)
Około 16.45 planowany jest przyjazd zawodników na metę IV etapu: Katowice, Al. Korfantego.
Po przejechaniu patrolu zamykającego wyścig, i uprzątnięciu trasy, sukcesywnie otwieranie będą kolejne odcinki ulic. Najdłużej utrudnienia mogą potrwać na Al. Korfantego – od Ronda Ziętka do Pętli Słonecznej oraz na Al. Roździeńskiego – od Ronda Ziętka do ul Dudy Gracza – na pasie w kierunku centrum.
Zamknięty zostanie wjazd z autostrady A4 na węzeł Mikołowski w kierunku Centrum.

Możliwe wyjazdy:

Wyjazd z osiedla Paderewskiego będzie możliwy ulicą Krasińskiego, po przejeździe pilota zamykającego przez około 5 minut. Na miejscu informacji udzielają policjanci.
Wyjazd z centrum Katowic będzie możliwy ulicą Sokolską, a następnie zjazdem do tunelu w kierunku Sosnowca oraz ul. Szkolną (tego dnia będzie ona dwukierunkowa), a następnie ul. Warszawską i Damrota do autostrady A-4.
Węzeł Francuska: wjazd na węzeł do autostrady A4 możliwy będzie w każdym kierunku.
Wyjazd z ulicy Andrzeja możliwy będzie ulicą Mikołowską (utworzony zostanie tzw. rękaw – bezkolizyjny wyjazd), Matejki, Plac Wolności, Sokolska, wjazd do tunelu w kierunku Sosnowca – brak możliwości przejazdu przez skrzyżowanie ulic Gliwicka, Grundmana w kierunku Placu Wolności

UWAGA! Na trasie przejazdu wyścigu zostaną umieszczone dodatkowe znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” wraz z tabliczką T-24 „tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela”. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie dróg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj