Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tour de Pologne w regionie

Facebook Twitter

Tour de Pologne kolejny rok z rzędu przejedzie przez region. Kolarzy na drogach zobaczymy w trakcie 3. etapu wyścigu czyli w poniedziałek, 5 sierpnia. Trzeci dzień rywalizacji to płaski etap i dynamiczna walka na trasie. Początek na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie znajduje się także Premia Specjalna "100-lecie Powstań Śląskich".

Po starcie kolarze wyruszą na południe, w regionie zobaczymy ich przed 16:00 w Bełku, potem przejadą przez Palowice i Szczejkowice do Żor. Stamtąd skierują się do gminy Pawłowice i przejadą przez Krzyżowice oraz Pniówek. Potem około 16:30 pojawią się w Jastrzębiu-Zdroju. I z tego miejsca wyścig pokierowany zostanie już w kierunku północnym. Przejedzie przez Połomię, Świerklany i Jankowice.

W Rybniku kolarze spodziewani są przed 17:00 na ul. 1-go Maja, potem Kościuszki i lotna premia a później Mikołowska i premia górska, na wyjeździe z miasta. Kilkanaście minut po 17:00 kolarze pojawią się w Kamieniu, gdzie zorganizowany zostanie dla nich bufet. Później Książenice i wjazd do powiatu gliwickiego. Kolarze przejadą przez Knurów to około 17:30, potem skierują się do Przyszowic i dalej do mety w Zabrzu.

W ramach promocji startu Tour de Pologne na Stadionie Śląskim, w poniedziałek (29.07.) w południe Czesław Lang wraz z grupą młodych kolarzy okrąży Stadion Śląski.

Mapa 3. etapu:

Czasy przejazdów: TUTAJ.
Profil trasy:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj