Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tour de Pologne znowu w Beskidach. Ustroń, Wisła, Istebna – tutaj się pojawią kolarze jubileuszowego wyścigu

Facebook Twitter

Tour de Pologne wraca w Beskidy. Kolarze pojawią się na górskich trasach w pierwszym tygodniu sierpnia. Znowu będzie można emocjonować się trudnymi podjazdami i szybkimi zjazdami z serpentyn.

tour de pologne

Tour de Pologne – to wielkie emocje kolarskie. W tym roku to 80. edycja wyścigu

Informacje na razie nie są oficjalne, nie ma też tras przejazdu kolarzy. Ale wielu samorządowców już potwierdziło, że jest zainteresowanie biura organizacyjnego wyścigu tym, aby odcinki Touru prowadziła właśnie przez ich miejscowości.

Cieszę się, że na trasie jest Wisła

– potwierdza burmistrz tego miasta Tomasz Bujok.

wisła

Tomasz Bujok burmistrz Wisły

Tomasz Bujok: Cieszy fakt, że rzeczywiście po raz kolejny, bodajże dwukrotnie jest planowany przejazd przez miejscowość. Myślę, że to duża promocja, ale przede wszystkim też duże wydarzenie sportowe. W tej chwili jeszcze przebieg trasy uzgadniany, więc wiem, że jest przewidywany przejazd przez Zameczek, potem wyjazd do Istebnej, potem oczywiście zjazd Kubalonką do ronda na Oazie i Salmopol, meta w Szczyrku.

tour de pologne

fot. wisla.pl

Duże sportowe wydarzenie, ale też spora promocja na całą Europę

– dodaje Tomasz Bujok.

Tomasz Bujok: To te obrazki ze śmigłowca są zawsze najpiękniejsze. Czasami człowiek zastanawia się, czy to faktycznie ta miejscowość. Przepiękne widoki, góry, lasy, przyroda również zabudowania. Oczywiście dla każdej miejscowości to na pewno niebagatelna promocja.

tour de pologne

fot. wisla.pl

Jak kończy burmistrz, przed miastem spore też wydarzenie logistyczne, bo kolarze pojawią się w Wiśle akurat w momencie, kiedy trwać będzie Tydzień Kultury Beskidzkiej. Zawodnicy mają do Wisły nadjechać od strony Ustronia, region opuszczą w Istebnej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023