Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragedia w czasie zimowiska w Wiśle, w basenie utonął 12-latek, jego rówieśnik walczy o życie

Facebook Twitter

Śledztwo prowadzą miejscowi policjanci pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury. Grupa 33 nastolatków z powiatu zgierskiego w wieku od 9 do 16 lat w niedzielę przyjechała w góry na zimowisko, są pod opieką trzech osób dorosłych i kierownika.

W poniedziałek po południu dziewiętnastu nastolatków wraz z dwoma opiekunami wybrało się na basen w ośrodku sportowym przy ulicy Olimpijskiej w Wiśle. Około 15.00 jeden z nastolatków podczas kąpieli zauważył, że jego dwóch kolegów znajduje się pod wodą, na dnie basenu.

Jeden z opiekunów natychmiast wyciągnął chłopców z basenu. Natychmiast została przeprowadzona reanimacja. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mimo wysiłków ratowników jednego chłopca nie udało się uratować. Drugi został przewieziony do szpitala w Bielsku-Białej. Jego stan lekarze określają jako ciężki.

Do późnych godzin nocnych policjanci ustalali okoliczności i zabezpieczali ślady. Opiekunowie oraz obsługa basenu byli trzeźwi. Wstępnie ustalono, że osoba pełniąca funkcję ratownika, w chwili wypadku nie przebywała przy lustrze wody. Policjanci ustalają jej uprawnienia. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Wczoraj wieczorem zostały powiadomione rodziny chłopców o tym tragicznym zdarzeniu. Zapewniono również pomoc psychologiczną rodzinie oraz dzieciom wypoczywającym w Wiśle.

Na dziś zostały zaplanowane przez policjantów przesłuchania dzieci w obecności opiekunów oraz psychologów. Śledztwo prowadzą wiślańscy policjanci pod nadzorem cieszyńskiej prokuratury. Zimowisko zostało zorganizowane przez Urząd Gminy w Zgierzu.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj