Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragiczne skutki po wichurze na Żywiecczyźnie. W województwie ponad 10 tysięcy odbiorców nie ma prądu

Facebook Twitter

Jak poinformowała w swoich mediach społecznościowych Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, dziś (4.02.) doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W miejscowości Cisiec, to powiat żywiecki, na jeden z domów przewróciło się drzewo. W województwie wiele domów nie ma prądu.

fot. FB/ OSP Węgierska Górka

Z powodu wiatru nie ma prądu

fot. FB/ OSP Węgierska Górka

W Cięcinie zginęła przebywająca w budynku kobieta. Na razie nie są znane szczegółowe okoliczności tego wypadku. Za strażakami apelujemy o ostrożność.

fot. FB/OSP Cięcina

Tymczasem po wichurach uszkodzone są stacje zasilania w regionie. W całym województwie ponad 10 tysięcy odbiorców.

nie ma prądu

fot. FB/OSP Cięcina

Po opadach śniegu, teraz silny wiatr spowodował problemy. W wielu miejscach w regionie mieszkańcy musieli radzić sobie bez prądu. Utrudnienia występowały w Rybniku, gdzie bez zasilania było ponad 1,5 tysiąca obiorców. Podobna sytuacja była na Śląsku Cieszyńskim. Uszkodzone linie energetyczne zostały w samym Cieszynie, a także w Brennej, Dębowcu i Wiśle. Podobne problemy mieli również mieszkańcy Wodzisławia Śl. i Rydułtów.

To były niespokojne godziny w regionie, na szczęście nikomu nic się nie stało. Po opadach śniegu mieszkańcom dał się we znaki silny wiatr.

W ciągu ostatnich godzin strażacy byli wzywani do połamanych drzew. Jedno z nich spadło na myjnię przy ulicy Kotucza w Rybniku. W nieznacznym stopniu uszkodzona została skrzynka z gazem, wycieku jednak nie było. Interwencje związane z usuwaniem połamanych drzew odnotowano również przy ulicy 1-go Maja, Raciborskiej i Gliwickiej. Podobne zdarzenia miały miejsce w Jastrzębiu-Zdroju. Strażacy wyjeżdżali m.in. na ulice Boża Góra Prawa, Pomorską, Szybową i Cieszyńską.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023