Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragiczny poranek w Żorach. Nie żyje młoda kobieta. Są utrudnienia w ruchu [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Tragiczny początek dnia (30.06.) w Żorach. Po godzinie 5.00 na skrzyżowaniu ulicy Wygoda z Obwodnicą Północną doszło do śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych.

fot. policja Żory

[AKTUALIZACJA godzina 10:00]

Koniec utrudnień w Żorach po porannym wypadku, do jakiego doszło na skrzyżowaniu ulicy Wygoda z Obwodnicą Północą. Droga jest już przejezdna. Po 5.00 na pasach zginęła 24-latka, druga z kobiet potrąconych na przejściu dla pieszych została zabrana do szpitala, ale jak przekazał nam rzecznik żorskiej policji, Marcin Leśniak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Osobowe volvo nie zatrzymało się przed przejściem, kierowca ominął samochód ciężarowy, który zatrzymał się, by przepuścić dwie kobiety przeprowadzające przez drogę rowery i wjechał w nie. Kierowca to 35-latek, nie jest pod wpływem alkoholu, ale na pewno pobrana zostanie od niego krew do badania.

[AKTUALIZACJA godzina 08.38]

Jeszcze przez co najmniej godzinę (do 9.30) mogą potrwać utrudnienia w Żorach. Jak wiecie z Radia 90: po 5.00 na skrzyżowaniu ulicy Wygoda z Obwodnicą Północą doszło do śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że osobowe volvo nie zatrzymało się przed przejściem, kierowca ominął samochód ciężarowy, który zatrzymał się, by przepuścić dwie kobiety przeprowadzające przez drogę rowery i wjechał w nie. 38-latka jest ranna, natomiast 24-latka nie żyje. Kierowca to 35-latek, nie jest pod wpływem alkoholu. Tworzą się korki. Policja kieruje ruchem, samochody są kierowane na ulicę Rybnicką i na Armii Krajowej.

[Pisaliśmy wcześniej]

W dwie kobiety, które przeprowadzały przez drogę swoje rowery, uderzył samochód. 38-latka jest ranna, natomiast 24-latka nie żyje. Droga jest zablokowana, o czym informujecie także dzwoniąc do naszej redakcji:

Droga Żory-Rybnik obwodnica zamknięta przez straż pożarną. Korek od „wiślanki” już. Omijajcie ten odcinek drogi.

Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do 9.00. Na miejscu trwają czynności, mające wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia. Policjanci kierują na objazdy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj