Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragiczny pożar w Mnichu. Interwencja LPR w Zaborzu [FOTO]

Facebook Twitter

Dwie trudne akcje strażaków na Śląsku Cieszyńskim. W czwartek (24.09.) przed godziną 10.00, służby zostały wezwane do pożaru piwnicy w domu w Mnichu – to gmina Chybie. Na miejscu zastano silne zadymienie wydostające się z okien pomieszczeń piwnicznych.

Fot. FB/OSP Mnich

Odłączono instalację elektryczną i gazową, wprowadzono do pomieszczenia piwnicy rotę strażaków w aparatach dróg oddechowych w celu lokalizacji pożaru i przeszukania pomieszczeń

– relacjonuje st. kapitan Michał Pokrzywa, rzecznik prasowy cieszyńskiej straży pożarnej.

Strażacy, którzy się tam poruszali, znaleźli poszkodowanego leżącego w pomieszczeniu w piwnicy obok pieca centralnego ogrzewania. Poszkodowany znajdował się w pozycji leżącej i był częściowo pod wodą, ponieważ nastąpiło przepalenie rury prawdopodobnie zasilającej w wodę ten dom. Do 25 centymetrów w piwnicy znajdowało się wody. Poszkodowanego wyniesiono na zewnątrz, przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Niestety mimo pomocy, nie udało się przywrócić czynności życiowych mężczyzny. Dodatkowo na miejsce skierowano powiatowego inspektowa nadzoru budowlanego, który zakazał użytkowania części budynku z powodu pęknięć i odwarstwień części ściany budynku i komina. W akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej.

Druga interwencja dotyczyła również gminy Chybie. Tym razem tuż przed 18.00 w Zaborzu strażacy zostali wezwani do osoby, która miała zostać przysypana gruzem.

W rozpoznaniu stwierdzono, iż podczas rozbiórki komina murowanego jego górna część spadła na mężczyznę. W wyniku czego mężczyzna doznał urazu klatki piersiowej, biodra, oraz złamanie prawej nogi. Działania ratowników polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, pomoc w zabezpieczeniu lądowiska dla LPR, na pobliskiej łące. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala do Cieszyna.

W tej akcji uczestniczyły cztery zastępy strażaków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024