Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tragiczny pożar: w płomieniach zginęły cztery osoby. Aktualizacja

Facebook Twitter

Dziś nad ranem (23.09.), po godzinie 6.00, ogień pojawił się w jednym z mieszkań budynku socjalnego przy ulicy Stodoły w Jastrzębiu-Zdroju. Na miejsce wezwano strażaków. Niestety, nikogo już nie udało się uratować, zginęły cztery osoby.

Mówi komendant jastrzębskiej straży pożarnej, Edward Deberny:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono w mieszkaniu składającym się z pokoju, części kuchennej i łazienki cztery osoby nieprzytomne. Podjęto próbę reanimacji, jednak lekarz ratownictwa medycznego stwierdził zgon u wszystkich osób w skutek zaczdzenia. Okazało się, że to były dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

…na razie nie wiadomo w jakim wieku byli, jest to obecnie ustalane – dodaje komendant Deberny. Tak tragiczny w skutkach pożar nie był rozległy:

To, co było tam w mieszkaniu, uległo w zasadzie niewielkiemu spaleniu, także nie był to pożar jakiś totalny. Spaliła się część łóżka, część mebli, kwałaek dywanu. Był to pożar niewielki jeżeli chodzi o straty materialne, natomiast tragiczny w skutkach, ponieważ cztery osoby nie żyją, plus jeszcze pies.

Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było zaprószenie ognia. Na miejscu pracuje specjalna komisja, która ustali okoliczności tragedii.

Na miejscu zdarzenia był reporter Radia 90, Arkadiusz Żabka:

Więcej informacji wkrótce.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj