Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Tragiczny wypadek przy pracy w Cieszynie [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

 Ziemia zasypała człowieka w wykopie. Wczoraj (13.02.) przed godziną 12.00 ratownicy zostali wezwani w rejon skrzyżowania ulic Frysztackiej i Chemików.

Podczas prowadzonych tam prac przy budowie kanalizacji, ziemia osunęła się na 30- letniego pracownika firmy wykonującej roboty. Mężczyzna był częściowo zasypany, był z nim kontakt.

Wydobyli go strażacy, był przytomny, natychmiast został przewieziony do szpitala. Obrażenia, jakich doznał, były bardzo poważne. W nocy 30-latek, mieszkaniec Ustronia, zmarł. Okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci po nadzorem prokuratury. Dochodzenie w sprawie prowadzi także Państwowa Inspekcja Pracy.

Aktualizacja 14.02. godzina 11:40

Jak informuje rzecznik prasowa Cieszyna, Katarzyna Koczwara:

13 lutego ok. godz. 12.40 w ramach prowadzonej inwestycji przez Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Frysztackiej i Chemików w Cieszynie” doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W szpitalu zmarł pracownik firmy Ekobud S.J., która realizuje prace zlecone przez ZGK.

Jak informuje Marek Gałosz – współwłaściciel firmy Ekobud –

do wypadku doszło w zabezpieczonym wykopie. Na pracownika osunęła się ziemia spod szalunku. Natychmiast podjęto akcję ratowniczą. W chwili przyjazdu na miejsce służb ratowniczych pracownik był przytomny. Niestety około północy zmarł w szpitalu.

W trakcie trwania akcji ratowniczej na miejscu zdarzenia poza służbami ratunkowymi obecni byli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, pracownicy ZGK w Cieszynie Sp. z o.o. w tym inspektor nadzoru Sylwia Rymorz. Do wypadku doszło w zabezpieczonym miejscu prac. Na miejscu zdarzenia był kierownik robót. Prace prowadzone były zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Roboty w rejonie wypadku zostały wstrzymane.

Na bieżąco o zdarzeniu informowani są: Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz a także wiceburmistrz Przemysław Major. Generalny wykonawca na bieżąco współpracuje z organami prowadzącymi postępowanie wyjaśniające.

W obliczu tej tragedii, w imieniu władz Cieszyna, ZGK w Cieszynie Sp. z o.o. oraz Wykonawcy robót składamy wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim zmarłego Pracownika.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj