Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trasa Rybnik-Jastrzębie: Spóźniona linia W10 i spóźnieni uczniowie

Facebook Twitter

Spóźniona linia W10 i spóźnieni uczniowie. Chodzi o autobus MZK, który jeździ na trasie Rybnik-Jastrzębie, Jastrzębie-Rybnik. Młodzież dojeżdżająca do szkół na godzinę 8.00 od kilku dni nie jest w stanie zjawić się na lekcjach wraz z pierwszym dzwonkiem.

fot. mat. prasowe

Sygnał otrzymaliśmy od naszego słuchacza:

Jest autobus, który wyjeżdża wcześniej, ale do Jastrzębia młodzież dojedzie w okolicach godz. 7:00, czyli na swoje zajęcia będzie musiała czekać jeszcze godzinę. Czy jest szansa na korektę rozkładu jazdy linii W10, by pomóc uczniom?

W tej sytuacji wskazane by było, gdyby pasażer, który zgłasza taką interwencję, napisał krótko do MZK, wystarczy za pośrednictwem skrzynki mailowej, albo za pośrednictwem zakładki internetowej MZK. Tam proszę w kilku zdaniach opisać sytuację, abyśmy mogli przeanalizować godzinę odjazdów, godzinę spóźnień autobusu. Dobrze by było również, gdyby w tej interwencji uczestniczyli inni pasażerowie, żebyśmy mieli sygnał, że nie dotyczy to jednej osoby, ale dotyczy to większej grupy osób i wówczas zrobimy wszystko, żeby dostosować kurs do godzin nauki w szkole w Jastrzębiu tak, aby uczniowie z Radlina mogli dojechać na czas.

-zapewnia Rafał Jabłoński, rzecznik Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu.

Powodem opóźnień autobusów są remonty na drogach, głównie na ulicy Jastrzębskiej:

Zarówno w Rybniku, jak i w Wodzisławiu i w Mszanie mamy poważne remonty dróg. Jeżeli chodzi o drogę Jastrzębie-Wodzisław mamy gruntowną przebudowę drogi wojewódzkiej 933 i tam jest bardzo trudny przejazd przez tę drogę. Również w Rybniku prowadzone są remonty no i te autobusy nie jadą objazdem, trudno jest poprowadzić objazd. Muszą dostosować się do tych tymczasowych sygnalizacji świetlnych, które są na trasie i to oczywiście powoduje opóźnienia.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj