Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Traugutta w Pszowie otwarta, Raciborska w Gorzycach czeka na przebudowę. „Mamy na to pieniądze” – mówi starosta

Facebook Twitter

Jak już wiecie z wiadomości Radia 90, będzie przebudowywany fragment ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim. Wodzisławskie starostwo właśnie podpisało umowę na realizację tego zadania. To ważny odcinek z punktu widzenia komunikacji w tym rejonie miasta.

W poprzednich latach przebudowano ulicę Kokoszycką i Górniczą, Radlińska była remontowana do skrzyżowania z ulicą Leszka.

Teraz przebudowa obejmie kolejny odcinek

– mówi nam starosta wodzisławski Leszek Bizoń. Ale starostwo już szykuje się do następnych przetargów i inwestycji.

Leszek Bizoń: Najważniejsze zadanie, mam informacje potwierdzone, że mamy pełne finansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych odnośnie ulicy Raciborskiej na terenie Gorzyc. Byliśmy na liście rezerwowej. Dyrektor Wydziału Rozwoju potwierdziła, że w przyszłym tygodniu będziemy mieli już ostateczną decyzję o pełnym finansowaniu 55% całości. Przystępujemy od razu do przetargu i zadanie to jest zaplanowane do realizacji w trybie 2-letnim.

Do połowy 2023 roku ta droga powinna zostać wyremontowana. Tymczasem od kilkunastu dni kierowcy mogą cieszyć się już otwartym przejazdem ulicą Traugutta w Pszowie. Na granicy z Rydułtowami wyremontowano odcinek tej ulicy, powstał nowy chodnik i ścieżka rowerowa.

Leszek Bizoń: Odcinek bardzo waży, jest to kontynuacja ulicy Traugutta od drogi wojewódzkiej. Kolejny etap łączy dwie miejscowości. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się rozpocząć przynajmniej projektowanie następnego odcinka, żeby dojść do skrzyżowania ulicy Plebiscytowej z Bema, czyli tzw. rynku w Rydułtowach.

Połączenie z Rydułtowami już jest dobre, trwają prace na chodniku na ulicy Kraszewskiego w kierunku Radlina.

Liczę, że uda się rozszerzyć zakres tego remontu

– przyznaje Piotr Kowol, zastępca burmistrza Pszowa.

Piotr Kowol: Mam nadzieję, że w roku bieżącym, właśnie to, co mi starosta obiecał, że w roku bieżącym położymy również nakładkę na ulicy Kraszewskiego, więc zamkniemy ten rejon Pszowa, byłyby wyremontowane drogi, chodniki, ścieżki rowerowe.

Radio 90: Coś, co jest pewne na przyszły rok?

Piotr Kowol: O pewności jeszcze nie możemy mówić, ale składamy do Funduszu rządowego połączenie ulicy Jagienki i Juranda, to jest jeden z wniosków, który chcielibyśmy, zęby był w przyszłym roku realizowany i ulice Cisową i Łanową do Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli się uda, to te dwie duże inwestycje byłyby robione.

W Pszowie trwają jeszcze prace na ulicy Żużlowej, powoli kończy się trzeci etap remontu tej drogi.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj