Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trudna sytuacja na cieszyńskiej pediatrii. Brakuje lekarzy

Facebook Twitter

Trudna sytuacja na pediatrii w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Brakuje lekarzy, stąd apel do medyków o pomoc w obsadzie dyżurów na oddziale dziecięcym. Ten pęka w szwach: małych pacjentów jest więcej niż łóżek. Tak jest też w okolicznych lecznicach.

fot.mat. prasowe Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Trzeba zrobić wszystko, by nie było konieczności zamykania oddziału

– mówi wicestarosta powiatu cieszyńskiego:

Janina Żagan: Gdyby ten oddział jeszcze zniknął, to nasi pacjenci musieliby szukać miejsca w sąsiednich szpitalach, a tam też jest przepełnione. Rok temu było po kilka maksymalnie kilkanaście osób na tym oddziale, a w tej chwili jest pełen.

Stąd apel do medyków o pomoc w obsadzeniu dyżurów na cieszyńskiej pediatrii:

Janina Żagan: Jeżeli szpital zamknie oddział, a zamknie z powodu braku personelu medycznego, to co lekarze rodzinni zrobią ze swoimi małymi pacjentami? Gdzie ich poślą w sytuacji, kiedy będą wymagali leczenia szpitalnego? Czy o tym ktoś myśli, czy zastanawia się nad losem swoich podopiecznych? Odwołujemy się do ich sumień i poczucia odpowiedzialności za swoich pacjentów. Pomóżcie szpitalowi cieszyńskiemu, dajmy tam lekarzy chociaż na jeden dyżur w miesiącu.

Oddział można uratować, jeżeli przychodnie lekarskie z terenu powiatu cieszyńskiego tzw. POZ-ety oddelegują co najmniej jednego lekarza rodzinnego, internistę czy pediatrę na 1 dyżur w miesiącu. Dyrekcja szpitala ma zabezpieczone na ten cel środki finansowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022