StartWiadomości Wiadomości dnia Wideo

Trudna sytuacja w Skoczowie [WIDEO] [FOTO]

Na miejscu jest Jan Bacza, który rozmawiał z burmistrzem miasta:

Tu widać jak na dłoni, jak rzeka, która normalnie jest rzeką spokojną, błyskawicznie podnosi ten swój poziom. Nie wiemy teraz, jest wysoka trawa, czy jeszcze 20 cm, czy pół metra, ale to mniej więcej tyle, żeby wylała. Na szczęścia są tu pola uprawne, częściowo już widać na tych polach, że się gromadzi woda, więc jeżeli by wylała to na te pola, ale danej są domy i centrum miasta jest też zagrożone.

Rzeka Bładnica na ogół jest spokojna i nie stanowi zagrożenia. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy mamy do czynienia z większymi opadami – tłumaczy Mirosław Sitko, Burmistrz Skoczowa. Na miejscu cały czas czuwają strażacy:

Mamy rękę na pulsie, jesteśmy tu ze strażakami, mam nadzieję, że będzie nam się udawać.

Radio 90: Właśnie chciałem o to zapytać, są strażacy, pomagają, worki z piaskiem na pewno też są w gotowości.

Wszystko jest przygotowane, cały czas służba drogowa i wszyscy strażacy w gminie Skoczów są przygotowani do tego, aby interweniować tam, gdzie będzie to potrzebne.

Niestety dziś (23.05.) rano okazało się, że w Ochabach na Wiśle, zabezpieczenia przygotowane na wypadek wysokiej wody, zostały skradzione. To klapy, które zapobiegają cofce:

To wybudowane dużym kosztem klapy zwrotne na rzece Wiśle, zostały skradzione. W tej chwili woda wdziera się do młynówki prawobrzeżnej. Zabezpieczyliśmy w tej chwili do dużymi begami z piaskiem, ale widać, że głupota, bezmyślność. Będziemy to zgłaszać do prokuratury, bo to nie tylko nastąpiła strata w majątku ale również zagrożenie i zdrowia ludzkiego jak widać w takich sytuacjach.

W Skoczowie był nasz reporter Jana Bacza. Zobacz wideo ze Skoczowa:

Zobacz zdjęcia rzeki Wisły w Skoczowie:

Zostaw komentarz