Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GOPR: Bardzo trudne warunki w górach. Zaspy na szlakach mają po 2 metry

Facebook Twitter

Wczoraj (2.02.) wczesnym popołudniem GOPR-owcy wyruszyli do akcji. Kolejny raz pomagali turystom, którzy nie poradzili sobie z warunkami na szlaku. Wysokie zaspy śniegu, niska temperatura i słaba widoczność. A przed nami kolejne dni z opadami. Jednym słowem - trudne warunki w górach.

fot. FB/ Grupa Beskidzka GOPR

Trudne warunki w górach

W czwartek (02.02.) w godz. 14.00 do Centralnej Stacji Ratownictwa w Szczyrku dotarła informacja o dwóch starszych osobach (kobiecie i mężczyźnie), które idąc ze Skawicy Suchej Góry szlakiem niebieskim do Schroniska na Hali Krupowej opadły z sił.

trudne warunki w górach

Do działań zostało zadysponowanych dwóch ratowników dyżurnych z Markowych Szczawin oraz dwóch ratowników Sekcji Babiogórskiej GB GOPR. Do ratowanych dotarli o godz. 15.30.
Po sprawdzeniu stanu ratowanych osób, kobietę ewakuowano skuterem do schroniska na Hali Krupowej, natomiast mężczyzna w asyście trójki ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR oraz przybyłych ze wsparciem ratowników Grupa Podhalańska GOPR dotarł do niego o własnych siłach.

trudne warunki w górach

Warunki turystyczne na beskidzkich szlakach są bardzo trudne, szlaki są nieprzetarte, a zaspy na nich osiągają 2 metry wysokości. Powyżej górnej granicy lasu wieje silny wiatr osiągający w porywach 100 km/h a widoczność nie przekracza 20 metrów. Apelujemy, by mieć to na uwadze, planując weekend w Beskidach.

– apelują ratownicy GOPR.

trudne warunki w górach

Zobacz najnowsze wiadomości GOPR Beskidy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024