Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trudny poranek na granicy

Facebook Twitter

Dantejskie sceny na granicy Polski i Czech. Granice od poniedziałku (16.03.) można przekraczać w trzech miejscach, w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego wprowadzono kontrole graniczne. Kierowcy długie godziny czekali wczoraj na wyjazd czy wjazd do kraju.

Dziś nie jest lepiej- informuje nas jeden z naszych słuchaczy, który próbuje przekroczyć granice na autostradzie A1 w Gorzyczkach:

Dojazd bardzo mocno utrudniony. Od godziny 23:00 do godziny 6:30 pokonaliśmy może jakieś 50 km z Czech w kierunku Polski. Nie wiem, jak daleko sięga to przed nami, natomiast mam informację, że za nami jest tych TIR-ów, samochodów mnóstwo. Również jest zablokowany po prawej stronie pas awaryjny także, jeżeli coś by się stało, ja myślę, że utworzenie tutaj korytarza bezpieczeństwa jest niemożliwe na tę chwilę. Mam nadzieję, że tutaj ludzie wokół mają co pić jeszcze, ja np. jestem bez wody. Mam nadzieję, że jakoś to będzie, że będziemy się jakoś posuwać tą A1 naprzód.

Granicę z Czechami można przekraczać jeszcze w Chałupkach i Cieszynie, tam sytuacja wygląda podobnie. Jak się dowiedziało Radio 90, władze Cieszyna zaapelowały już do wojewody, aby uruchomić drugi most łączący Cieszyn i Czeski Cieszyn, miałyby z niego korzystać tylko samochody osobowe.

Dzisiaj czytane:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021