Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Trwa budowa nowego przedszkola w Żorach [WIDEO]

Facebook Twitter

Nie ustają również starania o dodatkowe fundusze na ten cel. Żorom w ostatnim czasie udało się pozyskać ponad 2,4 mln złotych na powstającą placówkę w dzielnicy Kleszczówka. Już niedługo w komfortowych warunkach będzie mogło bezpiecznie bawić się aż 125 dzieci.

fot. zory.pl

Nowoczesny budynek 5-oddziałowego przedszkola powstaje przy Szkole Podstawowej nr 1. Nowa część zostanie połączona z istniejącym budynkiem. Dzięki tej inwestycji miejsca w przedszkolu zostaną zapewnione dodatkowej grupie 3- i 4-latków.

Nowe przedszkole będzie jednokondygnacyjne, a ciekawostką będzie tzw. „zielony dach” z tarasem, na którym będą odbywały się zajęcia na świeżym powietrzu. Budynek będzie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaplanowano w nim 5 sal przedszkolnych, z których każda przeznaczona będzie dla 25 dzieci oraz kuchnię wraz z zapleczem, a także jadalnię. Maluchy rozpoczną naukę w nowym budynku już w kolejnym roku szkolnym.

Całkowita wartość projektu pn. „Zwiększenie dostępności do placówek wychowania przedszkolnego poprzez budowę przedszkola w Dzielnicy Kleszczówka w Żorach” wynosi 5 237 300,64 zł. Został on dofinansowany w kwocie 2 440 809,34 zł ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Koncepcja nowego przedszkola w dzielnicy Kleszczówka w Żorach

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj