Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa budowa oczyszczalni ścieków w Ciechowicach

Facebook Twitter

Jest to jedno z większych przedsięwzięć inwestycyjnych w ostatnich latach w gminie Nędza. Powstanie nowoczesny obiekt, w którym będą usuwane zanieczyszczenia za pomocą metody tlenowej (tzw. metody osadu czynnego).

Fot. nedza.pl

W stanie surowym są budynki oczyszczalni, wylane są już fundamenty pod zbiorniki. Zakończenie tego przedsięwzięcia planowane jest na wiosnę 2020 roku. Inwestycja jest niezwykle ważna z punktu widzenia położenia gminy na terenach o szczególnych walorach przyrodniczych.

Całość ma kosztować ponad 9 mln złotych, połowa to dotacja z Unii, 1,5 mln dał WIOŚ, pozostała część to wydatek gminny. Inwestycja obejmuje również budowę sieci kanalizacyjnej, jednak ten wydatek zostanie pokryty tylko z budżetu Nędzy. Dzięki porozumieniu z sąsiadami do oczyszczalni trafiać będą ścieki także z sołectwa Turze (gmina Kuźnia Raciborska).

Transport na teren budowy odbywa się po istniejących drogach gruntowych, w fazie projektu jest odrębna droga dojazdowa do oczyszczalni. Niestety tu na razie nie udało się pozyskać dotacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj