Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa głosowanie na Drzewo Roku. Buk Victoria potrzebuje waszego głosu

Facebook Twitter

A czy ty już oddałeś swój głos w konkursie na "Drzewo Roku"? Buk Victoria potrzebuje głosów.

Drzewo roku
Fot. UM Rybnik / J&M Sierańscy

Trwa głosowanie na Drzewo Roku

Buk Victoria potrzebuje naszego głosu. Drzewo rosnące na terenie szpitala psychiatrycznego w Rybniku bierze udział w konkursie Drzewo Roku 2024. To buk pospolity, który ma około 170-200 lat, 27 metrów wysokości. Imię dla drzewa wymyślili pacjenci- przypomina Michalina Zawarty, rzeczniczka Klinicznego Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku.

Michalina Zawarty: W pierwszym etapie nasi pacjenci wymyślali z głowy, to co czuli, to co uważali, to co ich zdaniem oddaje charakter tego drzewa, wymyślali swoje propozycje. Później my zebraliśmy wewnętrzną komisję, wybraliśmy trzy naszym zdaniem najlepsze propozycje, które naszym zdaniem najbardziej oddawały charakter tego drzewa i do ścisłego finału dostały się trzy nazwy. Były to „Bliźniak”, „Majestat” i właśnie „Victoria”. Już na tym drugim etapie głosowali nie tylko pacjenci, ale też pracownicy szpitala mieli taką możliwość. Dość dużą przewagą zwyciężyła Victoria. Victoria – często  pojawia się to porównanie kształtu drzewa, pni układających się w literę V.

Głosowanie w konkursie Drzewo Roku 2024 do końca czerwca. Głosujcie, buk Victoria potrzebuje głosów. Prowadzi Platan Miłości z Dolnego Śląska.

Głosowanie znajdziesz TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024