Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa jubileusz 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku

Facebook Twitter

"Ta szkoła uczy nas przede wszystkim jak żyć" - mówiły Radiu 90 uczennice I LO Powstańców Śląskich w Rybniku. W ten weekend (14-15.10) odbywają się główne uroczystości jubileuszowe. W sobotę spotkanie roczników w szkole.

Arkadiusz Żabka pytał uczniów, za co lubią „Powstańców”:

Po porannej mszy w bazylice zaproszeni goście, nauczyciele, absolwenci i uczniowie przeszli w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik” przez rynek i Plac Wolności do Teatru Ziemi Rybnickiej, gdzie odbyła się akademia. Rozmawialiśmy z Tadeuszem Chrószczem dyrektor I LO:

Tadeusz Chrószcz: Myślę, że jest to szkoła otwarta i że jest to szkoła dla każdego. Jesteśmy dumni z osiągnięć. Jesteśmy „Złotą szkołą” w rankingu, ale równocześnie ja zawsze podkreślam, szkoła nie jest dla rankingów, szkoła jest dla każdego ucznia. Szkołę wyróżnia atmosfera, poczucie wspólnoty, rodzinność- nie zawaham się tak powiedzieć. To jest mierzone powrotami do tej szkoły absolwentów w różnych formach. Ludzie wracają z wykładami, dzieląc się swoimi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi, innymi, ale wracają też zupełnie prywatnie. Mnie najbardziej wzruszają spotkania z absolwentami po latach.

Tadeusz Chrószcz, I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku

Takie spotkania absolwentów zaplanowano na sobotę (15.10.) między godziną 12.00 a 16.00. W samo południe z kolei zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowaną nową salę gimnastyczną.

15 października (sobota):

  • godz. 12:00 – wmurowanie kamienia węgielnego pod nową salę gimnastyczną przez Pana Prezydenta Miasta Rybnika wraz z przedstawicielami rady miejskiej,
  • godz. 12:00-16:00 – spotkania rocznikowe absolwentów wg harmonogramu w przygotowanych salach lekcyjnych (wstęp wolny za okazaniem dokumentu tożsamości oraz dobrego humoru).

W auli odbędzie się szkolny festiwal talentów – koncert w wykonaniu uczniów dedykowany absolwentom (do ostatniego widza).

Na terenie szkoły dostępne będą foodtrucki, kawa, herbata oraz ciasta.

Uwaga! Ze względu na prace budowlane plac szkolny jest niedostępny dla pojazdów. Możliwe parkowanie na terenie Famuru (była Ryfama).

– piszą organizatorzy.

Więcej zdjęć z pierwszego dnia jubileuszu:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj