Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa „Kino na Granicy”. Zapowiedź głównej debaty festiwalu

Facebook Twitter

Andrzej Chyra, Tomasz Kot, Olaf Lubaszenko czy Magdalena Łazarkiewcz wezmą udział w dyskusji QUO VADIS POLSKIE KINO. Jutro (3.08.) główna debata Kina na Granicy, festiwalu filmowego, który trwa w Cieszynie.

fot. Wojciech Wandzel

Pytania, które padną w czasie spotkania w Teatrze Cieszyńskim dotyczą tego, czy widzowie wrócą do kin na polskie filmy i czy niektóre premiery będą odbywać się tylko online. Kino na Granicy to największy przegląd filmów z Polski, Czech i Słowacji, do 4 sierpnia trwa jego tegoroczna 23. edycja. W roku ubiegłym festiwal został odwołany z powodu pandemii.

„QUO VADIS POLSKIE KINO”, czyli hasło głównej debaty tegorocznej edycji Kina Na Granicy w Cieszynie wywodzi się wprost od tytułu przedpremierowego seansu „Quo vadis, Aida?” Jasmili Žbanić, polskiej mniejszościowej koprodukcji, ale ma również swoje drugie, a nawet trzecie dno

– zauważa Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Przeglądu po stronie polskiej:

Półtora roku po wybuchu pandemii, zadajemy sobie mnóstwo pytań dotyczących teraźniejszości, ale i przyszłości polskiego kina. Chodzi o kwestie artystyczne, a więc naszą obecność na festiwalach, obowiązujące trendy, ale i produkcyjne czy strategiczne, jak dystrybucja, premiery online, produkcje od razu przeznaczone do streamingu.

Gośćmi debaty „Quo vadis polskie kino”, która odbędzie się w Teatrze Cieszyńskim po seansie filmu „Quo vadis Aida” we wtorek, 3 sierpnia, będą:

Andrzej Chyra, Magdalena Łazarkiewicz, Tomasz Kot, Piotr Domalewski, Anna Jadowska, Janusz Zaorski, Olaf Lubaszenko, Małgorzata Imielska, Bartłomiej Topa, Olga Chajdas, Maria Dębska, Piotr Głowacki, Daria Woszek, Mariusz Palej, Bartosz Chajdecki, Iwona Siekierzyńska, Tomasz Włosok, Grzegorz Zariczny, Janusz Wróblewski, Dorota Roqueplo.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj