Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa nabór na Inwestycje Lokalne w Raciborzu

Facebook Twitter

Masz pomysł na wydarzenie kulturalne, niewielką inwestycję lub coś, co jest potrzebne w miejskiej infrastrukturze? Urząd Miasta w Raciborzu zachęca, by zgłaszać się z pomysłami do Inicjatyw Lokalnych.

Oprócz budżetu obywatelskiego, w Raciborzu funkcjonują właśnie Inicjatywy Lokalne. Umożliwiają one mieszkańcom realizację pomysłów. Właśnie trwa nabór wniosków.

Jest to narzędzie prostsze, ale też na mniejszą skalę. Do dyspozycji w sumie jest 50 tysięcy złotych

– tłumaczy Lucyna Siwek, rzecznik prasowa raciborskiego urzędu:

Małe projekty czy to kulturalne, sportowe czy infrastrukturalne, na których zależy małej grupie ludzi ale w tym lokalnym znaczeniu, są istotne i oczekiwane. Jest ktoś kto się z takim pomysłem zgłosi, ktoś kto go spisze i na odpowiednim wniosku złoży to do urzędu i zostanie to potem ocenione. Taki wymóg który trzeba spełnić to jest wkład własny w przypadku inicjatywy lokalnej, czyli 25% to jest minimum wkładu własnego, to nie muszą być środki finansowe, zazwyczaj jest to wyceniona praca społeczna.

Pomysły mogą składać indywidualni mieszkańcy, bądź organizacje.

Katalog tematów jest bardzo szeroki

– wylicza Siwek:

Działalność charytatywna, promocyjna, jakieś edukacyjne małe projekty, jednodniowe festyny, zawody sportowe (..). Mówię o takiej małej skali, dlatego że ten budżet jest jaki jest więc nie wchodzą tu w grę żadne duże infrastrukturalne projekty. To są zadania jednoroczne, do 30 stycznia czekamy na takie wnioski, później będą one oceniane.

W poprzednich latach z funduszu Inicjatywy Lokalnej wykonano m.in. studnię głębinową na boisku w Markowicach, wyremontowano łaźnię na LKS Studzienna, czy wybudowano plac zabaw na ul. Czekoladowej.

Wszelkie informacje o wnioskach znajdziecie pod tym linkiem: TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 maja 2021