Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa remont przyszkolnych boisk w gminie Gorzyce

Facebook Twitter

Choć rok szkolny już wystartował, nie wszyscy uczniowie mogą korzystać z przyszkolnych boisk w gminie Gorzyce. Trwają prace na trzech obiektach w Turzy Śląskiej, Rogowie i Gorzycach. To gruntowna modernizacja.

Budżet obywatelski w Rybniku
Fot. tookapic pixabay.com

Wkrótce te roboty zostaną zakończone, nie chodzi o żadne opóźnienia, wszystko idzie zgodnie z planem – podkreśla wójt Gorzyc, Daniel Jakubczyk:

Terminy umowne to terminy do 30 września. Mam nadzieję, że tu wykonawcy wywiążą się z tych terminów. Trwają generalne modernizacje trzech obiektów przy największych szkołach w Turzy Śląskiej, Gorzycach i Rogowie. Powstają nowoczesne obiekty wielofunkcyjne. Stworzyliśmy taki Gminny Program Modernizacji Szkolnej Infrastruktury Sportowej – kontynuuje wójt Gorzyc, Daniel Jakubczyk.

Warto poczekać jeszcze kilkanaście dni na nowe obiekty. Na pewno będą nowoczesne i funkcjonalne – dodaje wójt Jakubczyk:

W Gorzycach powstanie boisko o nawierzchni poliuretanowej. Wielofunkcyjne, bo na tyle ten teren pozwalał, pomiędzy szkołą a boiskiem klubu sportowego. W przypadku Turzy Śląskiej zmieścił się pełnowymiarowy Orlik z nawierzchnią ze sztucznej trawy plus wielkie boisko wielofunkcyjne. W przypadku Rogowa też boisko do piłki nożnej plus niewielkie boisko wielofunkcyjne – dodaje wójt Gorzyc, Daniel Jakubczyk.

Termin zakończenia tych inwestycji to przypomnijmy, 30 września. Dodajmy, że do tej pory w ramach gminnego programu modernizacji przyszkolnej infrastruktury sportowej przebudowano i odnowiono obiekty klubu Naprzód Czyżowice, z których korzystają uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. W przyszłym roku gmina planuje zmodernizowanie jeszcze dwóch przyszkolnych boisk, w Bluszczowie i Olzie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024