Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa remont „starej jedynki”. To trasa łącząca Skoczów z Cieszynem. Są utrudnienia i objazdy

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy, do przyszłego tygodnia będą problemy z przejazdem tzw. „starą drogą” pomiędzy Cieszynem a Skoczowem. Trwa remont części tego odcinka, wczoraj (7.07.) całkowicie zamknięto drogę.

Dawna DK1 to przed laty dojazd do granicy w Cieszynie, bardzo obciążona trasa

Kilkanaście lat temu kierowcom oddano do użytku drogę ekspresową S52, a zniszczoną DK1 „sprezentowano” samorządom. Te na jej remont finansów nie miało. Z czasem gminom udało się pozbyć kukułczego jaja i ostatecznie zarządza nim Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Później znowu nastąpiła zamiana zarządcy drogi, a teraz na szczęście przynajmniej na jej fragmencie, jest przeprowadzany remont. Mówi Ryszard Pacer rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach:

Ryszard Pacer: Może warto przypomnieć, że przejęliśmy tę drogę od GDDKiA w takim właśnie nie za dobrym stanie i zapadła decyzja, żeby na odcinku ponad 3 kilometrów dokonać takiego remontu. Można powiedzieć, że to jest taki średni remont, polegający na remoncie nawierzchni, poboczy, rowów przydrożnych. W tej chwili już zieleń została wykarczowana, rowy oczyszczone, pobocza uporządkowane. Jezdnia została częściowo sfrezowana, teraz będzie układany pakiet bitumiczny i na to położona warstwa ścieralna.

Do tej pory na remontowanym odcinku w gminie Dębowiec ruchem sterowała sygnalizacja świetlna, teraz konieczne było całkowite zamknięcie remontowego odcinka. Spowodowane to jest złym stanem nawierzchni, która wymaga natychmiastowej naprawy z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz możliwość wystąpienia szkód materialnych. Odcinek ma być zamknięty do środy (13.07.).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024