Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa strajk w rybnickim szpitalu. Na jakim etapie są rozmowy?

Facebook Twitter

Od ponad tygodnia trwa strajk w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku. Placówka pracuje tak jak na ostrym dyżurze, a dotychczasowe rozmowy nie przyniosły rezultatu. Udało się jedynie porozumieć w sprawie dodatkowych dyżurów pielęgniarskich na oddziale intensywnej terapii i bloku operacyjnym. Ciągle nie ma jednak porozumienia w kwestii podwyżki wynagrodzeń.

Jak udało nam się dowiedzieć, związkowcy, którzy domagali się 1200 złotych podwyżki brutto dla każdego pracownika, proponują już niższą kwotę. Jaką? Tego nie chciał jak na razie zdradzić Piotr Rajman przewodniczący zakładowej Solidarności:

Piotr Rajman: Poprosiliśmy pana marszałka o przemyślenie. Myśmy wysłali do pana marszałka o naszym zmodyfikowanym nieco stanowisku.

Radio 90: To zmodyfikowane stanowisko jest kompromisem, schodzicie z tej kwoty 1200 zł w dół?

Piotr Rajman: Jest daleko idącym kompromisem.

Radio 90: Ile?

Piotr Rajman: Nie ma ile, nie mogę powiedzieć, dlatego że tak ustaliliśmy, że do jutrzejszego WRDS-u i do momentu, kiedy pan marszałek da nam stanowisko swoje, to my nie będziemy mówić o naszym stanowisku.    

Na środę (24.10.) zaplanowano rozmowy w Katowicach ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Rozmowy zaczynają się jutro o 11:00.

Podobne tematy


Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/server106088/ftp/radio90/radio90pl/wp-includes/wp-db.php on line 3547

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj