Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa termomodernizacja przedszkola w Rogowie

Facebook Twitter

Trwa rozbudowa przedszkola w Rogowie połączona z termomodernizacją budynku. Od września przyszłego roku placówka ma powiększyć się o 2 dodatkowe oddziały.

W tej chwili uruchamiamy od września 5 oddziałów. 4 oddziały znalazły siedzibę w budynku szkoły podstawowej dzięki bardzo dobrej współpracy z dyrekcją. Jeden oddział dzięki inicjatywie księdza proboszcza w jego budynku probostwa. W nowych pomieszczeniach, bo jest to budynek niedawno oddany do użytkowania. Są oczywiście wszystkie konieczne zgody. Zarówno kuratorium, sanepidu, PSP, umożliwiające nam uruchomienie 5 oddziałów, czyli tyle ile potrzeba w Rogowie, mam nadzieję, że 1 września 2020 roku nasze dzieci będą mogły wrócić do nowego budynku przedszkola w Rogowie.

– mówił wójt Gorzyc, Daniel Jakubczyk. Od września 2020 roku w rogowskim przedszkolu funkcjonować będzie 7 oddziałów. Placówka sąsiaduje z tamtejszą szkołą podstawową. W poprzednich latach udało się zadbać o otoczenie, tzn. zmodernizowano boisko przyszkolne, powstał nowoczesny obiekt ze sztuczną nawierzchnią, obiekt wielofunkcyjny i bieżnia:

A rozbudowa i termomodernizacja przedszkola w Rogowie to koszt ponad 5 mln złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022