Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa walka o lekarzy na rynku w regionie. „Ewa Fica gra nieczysto” – słyszymy w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Trwa walka o lekarzy w regionie. Dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, Krzysztof Kowalik, mówi wprost: "Szefowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, Ewa Fica, gra nieczysto, próbując przejąć naszych lekarzy".

Rybnicka lecznica zmaga się z problemami kadrowymi, w marcu 7 z 10 lekarzy chirurgów złożyło wypowiedzenia. Istnieje ryzyko konieczności zawieszenia pracy oddziału chirurgii ogólnej. W ubiegłym roku z powodu odejść medyków przez kilka miesięcy nie pracowały pediatria i interna. Oddziały laryngologii dla dzieci i dorosłych nadal nie wznowiły przyjęć. Mówi Krzysztof Kowalik:

Krzysztof Kowalik: Duża część pacjentów dociera do nas ze szpitala z terenu Rybnika, którzy powinni być zaopatrywani przez szpital rybnicki. To również przekłada się na to, że są notorycznie prowadzone rozmowy zakulisowe z pracownikami naszego szpitala, proponowanie im niebotycznie wysokich stawek, próby przekupienia tych pracowników, żeby przyszli do szpitala w Rybniku. To powoduje, że to na pewno nam pracy nie ułatwia, ale na ten czas radzimy sobie i myślę, że będziemy sobie radzić dalej. Próbujemy im pokazać jakie korzyści są z pracy w Wodzisławiu, których nie będą mieli w Rybniku. Dotyczy to lekarzy z oddziału chirurgicznego, ale są też takie sytuacje na innych oddziałach. (…) Wiem o tym, jestem o tym informowany.

Z informacji, jakie udało się uzyskać Radiu 90: lekarzom proponowana jest kwota o około 40% wyższa niż ta, którą otrzymują w lecznicy w Wodzisławiu i Rydułtowach:

Krzysztof Kowalik: Problemów jest dużo, problemy są bardzo złożone. Tych problemów narasta i będzie narastać. Sytuacja jaka jest w ochronie zdrowia, wszyscy wiedzą. To powoduje, że rozbija się rynek kadry medycznej. To powoduje, że te stawki ciągle będą rosły.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku odmawia komentarza w tej sprawie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023