Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa Wielka Zbiórka Książek w Gorzycach

Facebook Twitter

Akcja organizowana przez Fundację Zaczytani.org dotarła też do regionu. Na terenie powiatu wodzisławskiego do współpracy włączyła się placówka bankowa w Gorzycach i zorganizowała punkt zbiórki książek. Dzięki zebranym książkom Fundacja Zaczytani.org otworzy Zaczytane Biblioteki dla dzieci i dorosłych w szpitalach, domach dziecka, domach seniora, hospicjach i innych placówkach pomocowych.

Fot. MorningbirdPhoto / pixabay.com

Wielka Zbiórka Książek to coroczna kampania społeczna, której celem jest zebranie jak największej liczby książek, które zostaną przekazane do szpitali i ośrodków, w których literatura ma szczególne znaczenie.

 Dla nas książka jest pretekstem do budowania relacji: z samym sobą, z dzieckiem, z drugim dorosłym czy nawet między grupami społecznymi. Naszą misją jest pokazywanie ludziom, jak ważną rolę może odgrywać książka w procesie leczenia czy w trudnej codzienności

– mówi Agnieszka Machnicka, założycielka i prezeska Fundacji Zaczytani.org.

W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Artur Barciś.

Oddaj książkę – stwórz bibliotekę – zainspiruj innych!

Takie hasło przyświeca organizatorom Wielkiej Zbiórki Książek od pierwszej edycji. Zbierane są książki wydane po 2000 roku, nowe i używane, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie są przyjmowane podręczniki i encyklopedie.

W Gorzycach książki można oddać w placówce przy ul. Rybnickiej 26, od poniedziałku do piątku, do 11 października, w godzinach 8:00-16:00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj