Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa wielkie sprzątanie. Po nawałnicy strażacy z Cieszyna interweniowali 269 razy

Facebook Twitter

Strażacy z Cieszyna aż 269 razy interweniowali w związku ze skutkami ulewy jaka w nocy z niedzieli na poniedziałek przeszła nad powiatem cieszyńskim. Gdzie zniszczenia są największe, jakie szkody wyrządziła woda czy zostały już oszacowane? 

Strażacy z Cieszyna interweniowali bisko 300 razy

Ulewa dała się we znaki mieszkańcom pięciu gmin powiatu. Najpoważniejsza sytuacja o czy mówiliśmy w wiadomościach Radia 90 miała miejsce w Pogórzu. Tam zalane zostały drogi i prywatne posesje.

W Skoczowie z brzegów wystąpił potok Bajerka i to także spowodowało podtopienia domów i posesji na ulicy Bielskiej. Strażacy próbowali wyregulować poziom wody w cieku ale okazało się, że śluza na rzece Wisła jest niesprawna.

W Ustroniu zalanych zostało kilka dróg i parking na ulicy Nadrzecznej. Na ulicy Jelenica woda zerwała brzeg potoku Bładniczka. W Puńcowie to gmina Goleszów podtopione były ulice Kojkowicka i Działkowa. Na terenie Cieszyna woda zalała piwnice i szatnie dwóch przedszkoli i dwóch szkół. I wreszcie gmina Brenna, jedyna w której do tej pory oszacowano straty. Wstępnie to blisko 200 tysięcy złotych. 3/4 tej kwoty dotyczy zniszczeń na dwóch drogach w Górkach Wielkich. Woda zniszczyła jezdnię i pobocza na Szkolnej i ulicy Pod Zebrzydkę. Uszkodzonych został też kilka innych dróg na terenie gminy oraz przepompownia wody.

Fot. ViFi.pl Śląsk Cieszyński 112/ FB PSP Cieszyn

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024