Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa wystawa ptaków egzotycznych w Rybniku. Co na niej zobaczymy? [WIDEO]

Facebook Twitter

Dzień Dziecka można świętować już dziś. W budynku Fundacji PGE Enregia Ciepła od wczoraj (29.05.) trwa wystawa ptaków egzotycznych.

Trwa okres lęgowy, więc nie wszystkie ptaki można wystawiać, ale jak zapewnia Eugeniusz Kupczak – prezes Rybnickiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych Amazonka: warto przyjść i zobaczyć młode okazy:

Można zobaczyć szereg gatunków. Zacznijmy od tych największych, najładniejszych – to są Ary, Amazonki, Aleksandretty Obrożne, które u nas są takim oczkiem w głowie. Bardzo dużo hodowców je hoduje, ich mutacje, bo teraz jest taka moda. (…)

Ptaki pochodzącą praktycznie z wszystkich kontynentów – dodaje prezes:

Większość ptaków pochodzi z Azji, ale są praktycznie z wszystkich kontynentów – z Australii, Ameryki, Afryki.

Stowarzyszenie, choć działa od dwóch lat przyciąga dużo młodych osób, co cieszy członków stowarzyszenia:

Jesteśmy nowo powstałym stowarzyszeniem, bo dopiero w sierpniu 2016r. zostaliśmy zarejestrowani w KRS. Wcześniej działaliśmy w innych stowarzyszeniach. Jest u nas szereg młodych ludzi, co bardzo cieszy. Zawsze powtarzamy, że hodowla ptaków jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu

Najdłużej żyjąca Ara ma ok. 114 lat i żyje w Zoo w Anglii. Na ogół ilu lat dożywają ptaki?

Jeszcze żyje Ara Winstona Churchilla w Anglii w zoo, ona ma teraz około 114 lat. Przeciętne dożywają około 25-30 lat. To wszystko zależy od hodowcy, jakie on organizuje warunki hodowli. Jeśli stara się stworzyć warunki zbliżone do natury to jest to nawet te 30 lat.

Wystawa otwarta jest jeszcze dzisiaj od godz. 09:00, do godz. 17:00. Stowarzyszenie RSP Amazonka Rybnik już dzisiaj zaprasza na największą w roku wystawę ptaków egzotycznych, która odbędzie się w listopadzie, w budynku Fundacji PGE Energia Ciepła.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj