Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają Cieszynalia 2024. Jaki jest dzisiejszy student?

Facebook Twitter

Wczoraj był czas na barwny i radosny korowód, czwartek zarezerwowany jest na targi kół naukowych na Wzgórzu Zamkowym. Trwają Cieszynalia 2024.

Cieszynalia

Cieszynalia 2024

Święto studentów trwa w Cieszynie! Cieszynalia – dzień trzeci. Już po bitwie akademików i gali Studentusiów oraz Oskarusiów. Dziś (06.06.) targi kół naukowych na Wzgórzu Zamkowym. Prezentować będą się koła etnologów, Koło Naukowe gwiASDy, dzięki któremu będzie można zobaczyć świat oczami osoby w spectrum autyzmu. Będą animatorzy kultury, koło ceramików i pedagogów. A jaki jest student roku 2024?

To, ile student wyciągnie ze studiów zależy wyłącznie od niego. Samemu trzeba o to walczyć. Samemu trzeba iść do profesora, posłuchać go, poradzić się. Trzeba samemu siebie motywować do pracy. (…) Pandemia nas zmieniła, musieliśmy dużo dawać od siebie.

To już nie są czasy studentów, dla których czas na uczelni był czasem wyłącznie zabawy i przedłużonego dzieciństwa:

„Papier” ze studiów już nie oznacza, że od razu mamy pracę, dlatego studenci już wcześniej pokazują, angażują się w pracę i łącza jedno z drugim.

mówią Patrycja, Julia i Klaudia studentki grafiki na Uniwersytecie Śląskim, filia w Cieszynie. Ich prace, a także prace studentów z ceramiki można oglądać na wystawie zatytułowanej „Synergia” w Oranżerii Zamku Cieszyn.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024