Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają kontrole w escape roomach w naszym regionie

Facebook Twitter

Strażacy sprawdzają pokoje zagadek po tragedii, do jakiej doszło w miniony weekend w Koszalinie. W pożarze zginęło tam pięć 15-latek. W regionie nie wydano na razie decyzji o zamknięciu żadnego z escape roomów działających na naszym terenie. Kontrole ruszyły już w sobotę (5.01.).

W Rybniku strażacy sprawdzili 6 pokojów zagadek, wykazano 24 nieprawidłowości, z czego 15 dotyczyło nieprawidłowych warunków ewakuacji. Jak mówi Rzecznik rybnickiej Komendy Straży Pożarnej Bogusław Łabędzki: z pewnością zostaną wydane decyzje obligujące właścicieli do usunięcia nieprawidłowości w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Jest też na przykład kwestia dostępu do gaśnic i ich przeglądy.

Kwestia drogi ewakuacji wzbudza wątpliwości strażaków także w innych miejscach w naszym regionie: w Raciborzu jest jeden escape room, tu wydano 7 uwag, które dotyczyły także przeglądów instalacji użytkowych, w tym elektrycznej. Na pewno strażacy za kilka dni wybiorą się tam na ponowną kontrolę.

Trwa właśnie kontrola w pokoju zagadek, jaki działa w Cieszynie, strażacy są na miejscu, z informacji jakie udało nam się uzyskać, póki co nie wykazano tam większych uchybień, szczegóły będą po zakończonej kontroli.

Podobnie na wnioski trzeba poczekać w Wodzisławiu, tu też działa jeden escape room: kontrolę zaplanowano na dziś (07.01.).

Kontrole w escape roomach przeprowadzono też w Żorach: w trzech obiektach, wydano uwagi dotyczące dróg ewakuacji, czy wykończenia wnętrz przy użyciu materiałów łatwopalnych. Nie wydano decyzji o zamknięciu żadnego z nich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021