Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają matury! Jakie dalsze plany mają maturzyści? Sprawdzaliśmy

Facebook Twitter

Tegoroczny egzamin maturalny odbywa się z kilkoma modyfikacjami. Wszystko z powodu sytuacji pandemicznej, przez którą część edukacji odbywała się w formie zdalnego nauczania. Z tego powodu zmniejszono liczbę zagadnień na egzaminie.

Usunięto z egzaminu przybliżone wartości funkcji trygonometrycznych, bryły obrotowe, obliczanie średniej ważonej oraz zagadnienia wartości funkcji kwadratowej.

Przygotowania do egzaminu z matematyki i tak trwały najdłużej

– mówią nam zdający:

Od kilku miesięcy powtarzałem sobie matematykę, starałem się aktywnie uczestniczyć w lekcjach, trenować umysł poprzez różne zagadki logiczne. (…) Z matematyki bardzo długo się przygotowywałam. Zobaczymy, jak to będzie. Przygotowywałem się dosyć sporo, robiłem dużo matur, dużo się uczyłem, ale polski jednak idzie mi łatwiej. Wolę pisać rozprawkę niż obliczanie, ale myślę, że będzie dobrze.

Najmniejsze obawy maturzyści mają przed sprawdzianem z języka angielskiego. Ta część matury w piątkowy ranek (6.05.):

Angielski umiem bardzo dobrze i lubię angielski, więc w ogóle się tym nie stresuję. (…) Tutaj stresu już w ogóle nie ma, ponieważ to najprostsza rzecz na maturze. Głównie trzeba gramatykę powtórzyć i zobaczymy, jak wyjdzie w praniu. Podchodzę do tego z czystą głową. Nie zastanawiam się, czy będzie dobrze czy źle. Jestem pewny, że zdam. A co będzie, to się okaże. Angielski nie jest moim konikiem, ale jestem dobrej myśli. (…) Matura próbna dobrze mi poszła, więc się nie stresuję.

Po zdanym egzaminie dojrzałości warto mieć konkretne plany. Jak widzą swoją przyszłość maturzyści? Część z naszych rozmówców planuje studia, ale są i plany podjęcia pracy:

Na 99% pójdę do jakiejś pracy, nie wiem jeszcze dokładnie jakiej, ale zbliżonej do swojego zawodu. Może mi się jeszcze odwidzi i pójdę na studia, zobaczymy, ale wątpię. (…) Jeszcze w sumie nie wiem, ale raczej praca. (…) Póki co myślę nad pracą, że zarabiać pieniądze. Może w przyszłym roku pomyślę o jakichś studiach. (…) Zobaczę dopiero po wynikach. (…) Studia, historię bym chciał, ale co z tego wyjdzie, to się okaże. (…) Nie wiadomo, jeszcze się nie zastanawiałam.

Powiedzieli nam tegoroczni absolwenci liceów. Trzymamy kciuki za pozostałe egzaminy trwających matur.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj