Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają prace na Kubalonce, będzie profesjonalna trasa narciarska

Facebook Twitter

Trenować będą tutaj nie tylko profesjonaliści, także amatorzy będą mieli doskonałe miejsce do uprawiania sportu. Na Kubalonce trwa modernizacja tras biegowych. Od kilku miesięcy budowana jest instalacja nowoczesnego systemu naśnieżania.

fot. FB/Centralny Ośrodek Sportu

Inwestycja umożliwi sportowcom trenowanie, a w efekcie osiąganie jak najlepszych wyników sportowych, niezależnie od pory roku. Bowiem w zimie, jeśli nie będzie naturalnego, trasę pokryje sztuczny śnieg, w pozostałej części roku, będzie można trenować na trasach narto-rolkowych.

Jeszcze 4 lata temu wiele osób z niedowierzaniem mówiło o tej inwestycji. A jest bardzo potrzebna

– mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Tomasz Bujok: A jednak mimo wszystko się to dzieje i mam nadzieję, że warunki, w tym roku pewnie nie będą już takimi, które znaczący sposób poprawia komfort, chociażby trenowania dla naszej młodzieży, dla naszych klubów. Ale już w przyszły rok już będzie w pełni dyspozycyjny w tym zakresie. Jest zaplanowany pełen system naśnieżania, doprowadzenie wody z małej zapory w Czarnym. Cały rurociąg wodociąg budowany jest z dołu, nowe zasilanie. Będzie można uruchomić w przeszłym roku już całkowicie system naśnieżania. Centralny Ośrodek Sportu już zakupił sprzęt o wartości 2 milionów złotych, do przygotowania tych tras biegowych. Dwa ratraki jeden większy, drugi mniejszy,

W planach jest zakup również kontenerów, które posłużą jako przebieralnie oraz magazyn sprzętu. Jak zaznacza Bujok –

dzięki tej inwestycji w Beskidach będzie można rozgrywać kolejne duże wydarzenia sportowe.

Tomasz Bujok: Dzieje się, fajnie, bo w tym momencie my też wiemy, że możemy ubiegać siei próbować pukać do Polskiego Związku Narciarskiego o organizację największych imprez na tym obiekcie. Co z kolei będzie też napędzało koniunkturę i budowało też poziom tego miejsca. To miejsce jest na styku trzech państw. Czesi bardzo chętnie przyjeżdżają, Słowacy jeszcze bardziej. To jest narciarstwo dużo tańsze niż narciarstwo zjazdowe. Sporo osób korzysta z tej alternatywy. Trzeba je uzbroić i trzeba je doprowadzić do takiego poziomu światowego, co za tym idzie jeszcze na okres letni, czyli asfaltowanie tras, tak żeby można było na narto-rolkach korzystać z tego miejsca.

Trasy na Kubalonce leżą na granicy Wisły i Istebnej, inwestorem przedsięwzięcia jest Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku. Inwestycja ma zostać zakończona wiosną.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022