Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają prace przy budowie szpitali tymczasowych w województwie śląskim

Facebook Twitter

 Rozłożony jest już główny ciąg instalacji tlenowej i obecnie trwa podłączanie do poszczególnych stanowisk łóżkowych w budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Pełną parą postępują także prace w szpitalu w Pyrzowicach.

www.facebook.com/JWieczorekPL

W czwartek (12.11.) napełniony został 50- tonowy zbiornik tlenu i jest on testowany, podobnie jak zbiorniki zapasowe nim zostaną podłączone do poszczególnych miejsc. Postawione są już boksy na 400 łóżek tlenowych i 100 respiratorowych.

Przygotowujemy się do przetestowania instalacji tlenowej i przede wszystkim do rozłożenia łóżek oraz sprzętu w przyszłym tygodniu.

– wyjaśnia wojewoda Jarosław Wieczorek.

www.facebook.com/JWieczorekPL

Pełną parą postępują także prace w szpitalu w Pyrzowicach. Tam również ciągnięta jest instalacja tlenowa, rozłożone są już boksy na łóżka, których będzie 145, w tym 10 tzw. OIOM. Jak zapewnia Ministerstwo Aktywów Państwowych, działalność tej placówki nie będzie kolidować z funkcjonowaniem portu i to zarówno w odniesieniu do obsługi pasażerskiej, jak i cargo.

Druga jednostka uruchomiona zostanie w Ustroniu, w obiekcie administrowanym wcześniej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Będzie tam można przyjąć nawet 200 pacjentów.

W obu lokalizacjach trwają już intensywne prace, których finałem ma być ogłoszenie gotowości do przyjęcia pacjentów. Do spółki Węglokoks należą kwestie inwestycyjne i organizacyjne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj