Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają prace zabezpieczające zniszczony dom [WIDEO]

Facebook Twitter

Od rana trwają prace zabezpieczające dom, który ucierpiał podczas wczorajszego (27.06.) wstrząsu. Jak już wiecie z wiadomości Radia 90 uszkodzony został budynek przy ulicy Zwycięstwa w Rybniku- Chwałowicach. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Rybniku został on wyłączony z użytkowania.

Rodzina musiała go opuścić, te noc spędziła u najbliższych. Rano wrócili i obserwują jak firma skierowana przez kopalnię zabezpiecza budynek przed dalszym zniszczeniem. Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Uszkodzenia duże?

Uszkodzenia duże, właśnie zabezpieczają przed dalszym osuwaniem się budynku. Inspektor nie wyraził zgody na zamieszkanie tutaj na razie.

Radio 90: I faktycznie Pan te noc spędził z rodziną poza domem?

Tak, u syna spędziliśmy noc. Na razie było gdzie.

Radio 90: Gdzie dzisiaj?

Będziemy szukać jakiegoś lokum. Kopalnia zdeklarowała się, że pokryje koszty noclegów.

Radio 90: Czy ma sens remontować w tym miejscu, czy nie lepiej po prostu byłoby się stąd wyprowadzić?

W moim wypadku na pewno, ale to nie jest taka łatwa sprawa, bo kopalnia nie chce się zgodzić od razu na wypłatę. Oni mają swoich ekspertów, możemy powołać swoich, a w sądzie latami się ciągną takie sprawy.

Czytaj: Skutki po wstrząsie. Rodzina musiała opuścić dom

Podczas wczorajszego wstrząsu uszkodzonych zostało kilka budynków w rejonie ulicy Zwycięstwa w Chwałowicach.

Sąsiad ma uszkodzenia domu, na następnej ulicy jest już dom wypłacony, też do rozbiórki także są uskoki i te uskoki powodują to, że te domy się budowały, dostali pozwolenia, kopalnia twierdziła, że szkód nie będzie ale wiadomo potrzebują węgla i zjeżdżają coraz niżej.

Zlecona ekspertyza techniczna, określi zakres szkód i robót jakie należy przeprowadzić by móc znowu w domu bezpiecznie mieszkać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj