Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają próby do „Jak Oni Tańczą”. To edycja międzynarodowa!

Facebook Twitter

Koncert charytatywny dedykowany Stowarzyszeniu "Radlińska Przystań", które opiekuje się osobami niepełnosprawnymi, wraca po przerwie spowodowanej pandemią. Pokazy tancerzy z Deja Vu i zaproszonych gości już 24 września na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie.

Przygotowanie idą pełną parą, tym bardziej, że pary są z różnych stron świata:

Grzegorz Święty: Ta edycja będzie wyjątkowa, ponieważ międzynarodowa. Pomysł ten zrodził się w 2020 roku. Sytuacja pandemiczna spowodowała, że musieliśmy ten pomysł odłożyć i wracamy z nim teraz w 2022 roku. Mamy reprezentantów pięciu krajów, z trzech kontynentów: Meksyk, Kuba, Włochy, Tanzania i Polska

– mówi Grzegorz Święty, organizator koncertu. Czy trudno było namówić uczestników z zagranicy do udziału w wydarzeniu?

Grzegorz Święty: Szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony patrząc z perspektywy czasu, ponieważ dosyć chętnie zgodzili się uczestnicy wziąć udział w czymś takim. Pierwszy raz mają styczność z taką imprezą. Niektórzy mieszkają tutaj parę miesięcy, niektórzy już paręnaście lat. O imprezie jeszcze nie słyszeli, więc myślałem, że będzie problem, żeby ich przekonać, ale wręcz przeciwnie. Są to osoby bardzo otwarte i atmosfera na wspólnych próbach jest świetna, wszyscy świetnie się dogadują. Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Joanna Krywulko, na co dzień trenująca w zespole Deja Vu przy radlińskim ośrodku kultury, w koncercie wystąpi z Arturem, z pochodzenia Włochem:

Joanna Krywulko: Bardzo dobrze się dogadujemy, mimo włoskiego temperamentu mojego partnera. Myślę, że złapaliśmy wspólny kontakt i porozumienie.

Radio 90: Zdradzacie co zatańczycie?

Joanna Krywulko: Myślę, że możemy zdradzić. U nas jest to cha cha i walc wiedeński. Bardzo dobrze mówi po polsku, ma polskie korzenie, więc komunikacja idzie bardzo dobrze.

Na szczęście w polskiej parze też nie ma konfliktowych sytuacji na tanecznym parkiecie. Zapewnia o tym Patrycja Kajtoch z zespołu Deja Vu:

Radio 90: Tu problemów z komunikacją nie ma, czy jednak pojawiają się jakieś zgrzyty?

Patrycja Kajtoch: O dziwo żadnych. Bardzo dobrze się dogadujemy, mimo że mówimy w tym samym języku, ale mogło to różnie wyglądać. Faktycznie nadajemy na tych samych falach z partnerem, więc jest super.

Każda z par zatańczy dwa tańce: standardowy i latynoamerykański. Swoją ulubioną parę wybierze publiczność w czasie głosowania. 24 września dwa koncerty: o 16.00 i o 19.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2024