Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają spotkania i warsztaty w sprawie Budżetu Obywatelskiego w Rybniku. Co mówią uczestnicy?

Facebook Twitter

"Budżet obywatelski musi się zmienić, za dużo w nim biurokracji"- mówią młodzi ludzie, którzy we wtorek (17.05.) spotkali się na rybnickim kampusie. Cykl spotkań i warsztatów kończy dziś (19.05.) Maraton Pisania Projektów.

Na spotkanie pod hasłem „Jak dbać o rozwój Rybnika uwzględniając interesy młodego pokolenia” przyszło zaledwie 6 osób. Ci, którzy pojawili się na konsultacjach zgodnie przyznali, że budżet obywatelski wymaga zmian. Pytanie jak to zrobić skoro nikt nie chce się
angażować. Posłuchaj rozmowy Arkadiusza Żabki:

Największym problemem jest to, że młodzi ludzie nie chcą się angażować

– nie ukrywają uczestnicy konsultacji:

Największym problemem jest brak motywacji, że ludzie może nawet i wiedzą, że są możliwości, ale nie chcę się angażować. Brakuje im czasu, ale też samych chęci. Nie przyjmują do wiadomości, że to się może udać i za te kilka tysięcy złotych mogą wprowadzić coś dobrego dla wszystkich.

Trzydniowe konsultacje trwają do czwartku, dziś (19.05.) zaplanowano maraton pisanie projektów.

W trakcie spotkania będzie możliwość poznania nowej strony internetowej obsługującej budżet obywatelski, a przede wszystkim porozmawiania o pomysłach na projekty obywatelskie. Do dyspozycji mieszkańców będą pracownicy rybnickiego magistratu: Julia Wójcik, naczelnik Wydziału Kultury, Agnieszka Kubica z Wydziału Architektury, Sylwia Jaroch z Wydziału Polityki Społecznej oraz Wiktora Wistuba z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Maraton pisania projektów do budżetu obywatelskiego organizuje Fundacja Optimum Pareto z Karkowa realizująca projekt „Synergiczny Rybnik. Budżet obywatelski jako dźwignia strategicznego rozwoju miasta” .

Zachęcamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych budżetem obywatelskim do udziału w spotkaniu.

– piszą urzędnicy.

W czwartek (19.05.) w godz. 16.00- 18.00 na rybnickim Kampusie (ul. Rudzka 13, Rybnik, budynek A, aula nr 106, parter).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj