Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają testy dodatkowej komunikacji gminnej w Świerklanach

Facebook Twitter

Od początku miesiąca wprowadzone zostały dwie dodatkowe linie autobusowe - „J1” i „S1”, które połączyły ze sobą wszystkie trzy sołectwa. Bilet kosztuje symboliczną złotówkę.

Linia „J1” obejmie ulice: Świerklańską, Boguszowicką, Kościelną, Rybnicką, Wowry i Nową, skąd dotrze do ulicy Rybnickiej i Kościelnej w Świerklanach (koło kościoła). Z kolei linia „S1” przebiegać będzie ulicami: Boryńską, Szerocką, Powstańców, Stawową, Kucharzówką, Granice, Połomską i Wodzisławską oraz częściowo również ul. 3 Maja i wspomnianą Kościelną w Świerklanach.

Na ww. liniach obowiązywać będzie bilet jednodniowy za 1 złotówkę (sprzedawany u kierowcy i ważny w tym samym dniu na obu liniach) oraz bilet miesięczny za 15 zł, funkcjonujący na podobnych zasadach.

Nowa komunikacja w gminie będzie przez najbliższe tygodnie testowana. Wszelkie uwagi na temat jej funkcjonowania można zgłaszać na adres ug@swierklany.pl

Wraz z nastaniem czerwca br. likwidacji ulega darmowa linia do Wodzisławia Śląskiego, która zastąpiona zostanie odpłatną linią autobusową nr 228.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj