Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uroczystości pogrzebowe Michała Kędzierskiego. Funkcjonariusz został pośmiertnie odznaczony [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Dziś (7.05.) w Raciborzu odbyły się uroczystości pogrzebowe Michała Kędzierskiego, policjanta, który został zastrzelony w miniony wtorek. Podczas mszy pogrzebowej w Kościele WNMP raciborski funkcjonariusz został pośmiertnie odznaczony za dzielność "Krzyżem Zasługi" oraz Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant", nadano mu także pośmiertnie stopień aspiranta policji.

Podczas kazania proboszcz parafii mówił:

ks. Marian Obruśnik: Jesteśmy w tej świątyni wokół prochów Michała, który rotę ślubowania policjanta wypełnił do ostatniej kropki. Stając do służby, składając ślubowanie policjanta, może nie myślał wtedy, że wchodzi na drogę krzyża Chrystusowego, na drogę cierpienia, poniżenia a na końcu na drogę śmierci.  Być możne nie sądził, że złoży swoje życie na ołtarzu służby bliźniemu.

W imieniu wszystkich, a w szczególności policjantów miejscowej komendy, funkcjonariusza pożegnał Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu:

Łukasz Krebs: Myślę, że posiadam upoważnienie by podziękować Ci Michale w imieniu społeczeństwa powiatu raciborskiego za odwagę, poświęcenie i serce, które włożyłeś w sprawy zwykłych ludzi. Michał na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ciepły, uśmiechnięty, uczynny i życzliwy kolega, był znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, zawsze pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas. Drogi Michale, dziękujemy Ci za twoją służbę, zaangażowanie w sprawy policji i twoją obecność wśród nas, która ufam głęboko, nie kończy się z tym fizycznym rozstaniem, a pamięć o tobie pozostanie na zawsze z nami, nasz przyjacielu spoczywaj w pokoju, cześć twojej pamięci!

To straszne co się stało

– mówili raciborzanie z którymi rozmawiał reporter Radia 90, Arkadiusz Żabka:

Aspirant policji Michał Kędzierski zostanie pochowany na cmentarzu Jeruzalem. Zginał z rąk 40-latka, podczas interwencji na ulicy Chełmońskiego. Jego mordercy grozi kara dożywocia.

Bezpośrednią relację z pogrzebu możecie śledzić na fanpage Radia 90 na Facebooku:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj