Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwają zapisy do Żorskiego Biegu Ulicznego, nie zwlekajcie!

Facebook Twitter

Warto się pospieszyć, by znaleźć się na liście startowej. Są limity, teraz też niższe wpisowe. Trwają zapisy do 15. Żorskiego Biegu Ulicznego. Impreza zaplanowana jest na 16 października.

Żorski Bieg Uliczny 2019

Do startu zaprasza Marek Utrata, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach:

Marek Utrata: Powolutku wypełniają się limity. Ja myślę, że około 50% z limitu mamy wypełnione. Ja przypomnę, że bieg składa się z dwóch biegów: biegu głównego na 10 km oraz „Biegu po zdrowie” dla amatorów, rodzin na 2,5 km. W tym pierwszym biegu ustaliliśmy limit na 600 osób, w tej chwili około 280 osób już jest zapisanych i w „Biegu po zdrowie” ustaliliśmy limit 750. Skąd taka liczba? W tym roku obchodzimy 750 lat Żor, stąd liczymy, że te 750 osób stanie na starcie. Tu osób też jest zapisanych około 280 osób, czyli 50% limitu już wyczerpaliśmy.

Tegoroczna edycja biegu to edycja jubileuszowa:

Marek Utrata: Piętnasta edycja to już piętnaście lat, kiedy biegamy w Żorach. Myślę, że ten bieg to już taka historia naszego miasta. Największa impreza sportowa w naszym mieście. Przed pandemią w dobrych czasach było 900 osób w biegu głównym i 900 osób w „Biegu po zdrowie”, czyli prawie 2000 osób. Oczywiście pandemia zweryfikowała sytuację, teraz już jest mniej uczestników na tego typu imprezach. Myślę, że te 600 osób w biegu głównym i 750 w „Biegu po zdrowie” wypełnimy i z racji tej, że mamy jubileuszowy bieg zwiększyliśmy pulę nagród w biegu głównym. Tam mamy aż 14 kategorii: open mężczyzn i kobiet oraz 12 kategorii wiekowych, także warto przyjechać do Żor i spróbować swoich sił

Zapisy będą prowadzone do 6 października. W biegu głównym wystartować mogą osoby pełnoletnie, w biegu po zdrowie można wziąć udział całymi rodzinami.

Link do zapisów:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj